Šiandien TV8 televizijos eteryje startuoja nauja medicinos laida „Sveikas rytojus“, prie kurios vairo stoja net keturi vedėjai: sveikatos ambasadore tituluojama gydytoja Irena Pivoriūnienė, plastikos chirurgas, vienas „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris, šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė bei VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas, iliuzionistas Arvydas Stonys.
Vyginto Kaikario kuruojamoje rubrikoje „Sveikas grožis“ pirmojoje laidoje bus kalbama apie veido senėjimą ir kaip modernios chirurgijos pagalba galima pristabdyti šį procesą.
Akių vokų plastika – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų plastinių operacijų visame pasaulyje. Ši operacija atliekama ne tik estetikos, bet ir sveikatos sumetimais. Užkritę akių vokai mažina regėjimo lauką, todėl ima silpti rega. Populiarios TV3 televizijos laidos „Virtuvės istorijos“ vedėja, šefė Ilona Juciūtė pripažįsta, kad anksčiau skeptiškai žiūrėjo į plastines operacijas.
„Niekada jomis nesidomėjau, niekada negalvojau, kad man jų reikės. Turbūt ta nežinomybė, ta baimė, kaip ten viskas vyksta, kaip būna po to... Visgi, niekad apie tai negalvojau, kol nesulaukiau tam tikro amžiaus. Ir tuomet atsirado dalykų, kurie ėmė kliudyti, vieni jų – užkritę akių vokai“, - laidoje savo istoriją pasakos Ilona.
Galiausiai Ilona pravėrė Kaune esančios sveikatos ir grožio klinikos „Fi Clinica“ duris. Būtent čia užsirašiusi tik konsultacijai, ji sutiko gydytoją, į kurio rankas patikėjo savo veidą ir grožį.
„Vos tik atėjusi su daugybe baimių, nežinomybe, kas manęs laukia, ką įmanoma padaryti, o ko ne, jau po penkių minučių pokalbio su gydytoju Justinu Grašiu, aš supratau, kad radau tą vedlį, žmogų, galintį paimti mane už rankos. Aš galiu visiškai juo pasitikėti, jaustis drąsiai ir tikėtis geriausio varianto. Dabar, praėjus pusmečiui po operacijos, pasimatė tas galutinis ir tikrasis rezultatas. Kiekvieną dieną aš žiūriu į veidrodį, esu labai laiminga ir užduodu sau tik vieną klausimą – kodėl aš to nepadariau anksčiau?“, - emocijų neslėps Ilona.
Kaune augęs ir mokslus krimtęs plastikos chirurgas Justinas Grašys dešimtmečiui buvo išvykęs į Vokietiją, kur apsigynė medicinos mokslų daktaro laipsnį bei išsilaikė Europos plastinės chirurgijos gydytojo egzaminą FEBOPRAS. Kasdien tobulinęs savo, kaip plastiko chirurgo, įgūdžius, jis vis tik sugrįžo į gimtąjį miestą, kartu parsivežęs patirtį ir žinias apie naujausias pasaulines technologijas, taikomas medicinoje ir plastinėje chirurgijoje.
„Yra pacienčių, kurios ateina sakydamos, jog nori vienokios ar kitokios procedūros. Taip daryti nereikia, nes aš noriu išgirsti problemą. Iloną erzino kaktos raukšlės, užkritę vokai, todėl jai buvo atlikta viršutinių vokų plastika, kombinacijoje su antakių pakėlimu. Plastinėje chirurgijoje visuomet kyla klausimas: ar mes sprendžiame tik tai funkcinę problemą, nes voko užkritimas, ribojantis regos lauką, gali būti išsprendžiamas ir valstybinėje ligoninėje, ar mes siekiame ir estetinio vaizdo – norime atviresnių akių, draugiškesnio žvilgsnio“, - laidoje pasakos plastikos chirurgas med. m. dr. Justinas Grašys.
Tokia pati vokų pakėlimo operacija pas tą patį chirurgą buvo atlikta ir dainininkei Oksanai Pikul-Jasaitienei. Moteris pripažįsta, kad nors pati turi grožio namus ir puikiai išmano veido jauninimo ir grožio paslaptis, tačiau tai jos turėtų problemų neišsprendė.
„Aš 17 metų dirbu su kitų moterų vokais, todėl ir asmeniškai man, tas buvęs jų pasmukimas ėmė trukdyti. Tai buvo ne vien tik estetinis klausimas, bet ir funkcinis, kuomet tai darė įtaką ir regai. Natūralu – kai nebegali paslėpti makiažo gudrybėmis, tu kreipiesi į plastikos chirurgą. Viskas pavyko tikrai puikiai, kadangi sąžiningai laikiausi visų gydytojo nurodymų, atidžiai save prisižiūrėjau, o pooperacinis laikotarpis praėjo sklandžiai ir dabar net pamiršau, kad buvo atlikta plastinė operacija“, - sekmadienio laidoje atviraus Oksana.
Plastikos chirurgas Justinas Grašys pastebi, jog labai svarbu išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių moteris nori keisti savo išvaizdą ir kas labiausiai jai kelia nepasitenkinimą. Iš pradžių visuomet siūlomas minimaliai intervencinis sprendimas, tai ypač aktualu, kai atsiranda pirmosios veido raukšlės. Tačiau ne visada verta pernelyg jaudintis dėl kiekvienos atsiradusios raukšlės, nes būtent raukšlės gali būti gražiai ir prasmingai nugyventų metų atspindys.
„Pradedam visą laiką nuo odos priežiūros, mezoterapinių priemonių, užpildų, botulino toksino injekcijų. Mano nuomone, blogas veido patempimas yra tas, kurį galima aiškiai pastebėti. Rezultatas turi būti natūralus, niekas, sutikę jus gatvėje, negali jūsų klausti, kas jūsų plastikos chirurgas, tai būtų didžiausia mūsų specialybės klaida. Visgi, pirmines mimikos raukšles sukelia šypsena, bet aš nemanau, kad kažkam reikėtų bijoti tos šypsenos sukeltos raukšlės, tai nėra nieko gražiau, kai matau seną žmogų, kuriam nuo šypsojimosi per dešimtmečius veidas yra gražiai susiraukšlėjęs. Tad ir tas raukšles reikėtų mylėti“, - tvirtins J. Grašys.
Kaip pristabdyti bėgantį laiką ir jo paliekamas žymes veide, kokias sveiko žarnyno paslaptis atrado Renata Šakalytė-Jakovleva, ką vyrams patars Žygimantas Stakėnas dėl jų vyriškosios sveikatos stiprinimo bei kaip savo kūną akupresūros metodais puoselėja dainininkė Asta Pylipaitė – visa tai jau šį sekmadienį, 12 val. per TV8!
Televizinis medicinos žurnalas „Sveikas rytojus“ apjungs visas medicinos pasaulio sritis bei sveikos gyvensenos filosofijas. Prie laidos vairo stoja 4 vedėjai, kurie savo srities rubrikose pasidalys svarbiausiomis, naudingiausiomis, aktualiausiomis ir naujausiomis medicinos, farmacijos ir sveikatingumo pasaulio aktualijomis.
„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!