Vagysčių skaičius vasarą tradiciškai išauga, tačiau šįmet jis auga sparčiau nei įprastai, teigia draudimo bendrovė „Ergo Lietuva“. Neabejotinai tam įtakos turi ekonominis sunkmetis, visų sezonų įprastinį vagysčių skaičių koreguojantis į didesniąją pusę.
Vien per pirmąjį šių pusmetį „Ergo Lietuva“ gyventojams už vagystės metu patirtus nuostolius atlygino daugiau nei 500 tūkst. litų. Palyginus su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, žalų skaičius išaugo net 37 procentais. Daugėja ne tik paliktų tuščių namų, bet ir poilsiaviečių bei poilsiautojų apiplėšimo atvejų, taigi draudikai prognozuoja, kad per vasarą žalų skaičius augs dar labiau.
Draudimo bendrovės „Ergo Lietuva“ Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius pasakoja, kad ilgapirščius paprastai vilioja nepakankamai prižiūrimas, lengvai pasiekiamas turtas. „Daugiausia vagysčių iš automobilių, žmonių apiplėšimų pasitaiko žmonių masinio susibūrimo vietose. Vasaros metu taip pat padaugėja namų turto vagysčių iš poilsio namelių, viešbučių“, - pranešime spaudai cituojamas bendrovės atstovas.
Draudikai taip pat pastebi, kad pastaruoju metu vis dažniau klientai kreipiasi dėl apiplėšimų gatvėse. Per pirmąjį šių metų pusmetį apiplėšimų už draudimo vietos ribų skaičius, lyginant su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, išaugo net 56 procentais. Dažniausiai vagis vilioja moterų rankinės, kurias pavogus tikimasi atrasti vertingų daiktų. Be to, moterys apiplėšimo aukomis dažniau tampa dėl mažesnės pasipriešinimo galimybės. „Atvirų vagysčių metu vagiami grynieji pinigai, papuošalai, laikrodžiai, fotoaparatai, video kameros, mobilūs telefonai, drabužiai. Vidutinis nuostolis, kurį patiria apiplėštas asmuo, siekia kiek daugiau nei 3,4 tūkst. litų. Tokie nuostoliai gali būti atlyginami tuomet, jei kartu su namų turtu apdraudžiami su savimi nešiojami daiktai“, – teigė T. Nenartavičius.
T. Nenartavičius pataria akylai prižiūrėti savo turtą, o sudarant turto draudimo sutartis, domėtis apie galimybę turtą apdrausti ne tik konkrečiu adresu, bet kad jis būtų saugus ir jį pasiėmus kartu. Taip pat vertėtų apsvarstyti, ar atostogaujant brangūs daiktai, grynieji pinigai, papuošalai yra tikrai būtini. Daugelis daiktų turi ne tik atlyginamą materialią vertę, bet ir asmeninę, kurios draudimo bendrovės įvertinti bei atlyginti negali.
Taip pat reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir turtu, kuris paliekamas išvykus atostogauti. „Klientams rekomenduojame palaikyti ryšius su kaimynais ir išvykstant paprašyti, kad jie prižiūrėtų paliekamą būstą. Kita ne mažiau svarbi apsaugos priemonė, kurią gali įsigyti kiekvienas gyventojas – turto saugos tarnybos paslaugos“, – saugumo principus vardija T. Nenartavičius.