Iki galo kovoję „Šiauliai“ išplėšė pirmą pergalę

Europos taurės turnyro mače prieš ketvirtąjį kėlinį net 13-os taškų deficitą turėjęs Šiaulių „Šiaulių“ klubas sugebėjo didvyriškai atsitiesti ir 92:91 (28:22, 18:27, 18:28, 28:14) parklupdyti Salonikų „Aris“ ekipą.

Šiauliečiai rungtynes pradėjo energingai. Po Deivydo Gailiaus ir Mindaugo Kuzminsko tritaškių šeimininkai įgijo šešių taškų persvarą – 6:0. Nors graikams pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą ir po truputį įsibėgėti, mūsiškiai žaidė tiksliai ir toliau didino pranašumą – 14:6. Vis dėlto „Šiaulių“ žaidimas šiek tiek strigo, o „Aris“ ėmė grėsmingai artėti – 16:12.

Tačiau šiauliečiai nė neketino lengvai atiduoti iniciatyvos. Mindaugo Žukausko ir M. Kuzminsko pastangomis Antano Sireikos auklėtiniai nutolo dviženkliu skirtumu – 23:12. Svečiai neleido priešininkams tyčiotis iš jų komandos ir po Juano Dixono bei Aarono Mileso tolimų metimų ekipas skyrė vos penki taškai – 23:18. Ketvirtis baigėsi šeimininkams pirmaujant šešiais taškais – 28:22.

Antrojo kėlinio pradžioje „Aris“ krepšininkų pastangos priartėti ir persverti rezultatą buvo bergždžios. „Šiauliai“ žaidė užtikrintai ir išliko priekyje – 40:31. Tiesa, šeimininkų padėtis ėmė kompikuotis ir sėkmingo J. Dixono žaidimo dėka pranašumas ištirpo iki minimumo – 42:41. Kėlinuko pabaigoje, po kelių chaotiškų epizodų Fotsio Katsikario ekipai galų gale pavyko išlyginti rezultatą – 46:46, o galiausiai „Aris“ sugebėjo ir išsiveržti į priekį bei dviejų kėlinių džiaugėsi trijų taškų pranašumu – 46:49.

Po pertraukos aikštės šeimininkai žaibiškai išlygino rezultatą – 54:54. Vis dėlto išryškėjo pagrindinė „Šiaulių“ problema – gynyba. Pasinaudoję varžovų spragomis, graikai atitrūko – 59:65, o netrukus lietuvių deficitas išaugo iki dviženklio – 59:69. „Aris“ tritaškių konkursas tęsėsi. Svečiai iš toli atakuodavo beveik netrukdomi, o šiauliečiai nerado vaistų nuo tritaškių bombų – 62:75. Prieš lemiamą susitikimo dalį A. Sireikos komandos padėtis buvo labai komplikuota – 64:77.

Ketvirtąjį kėlinį „Šiauliai“ pradėjo kovingai. Po penkių iš eilės aikštės šeimininkų pelnytų taškų „Aris“ pranašumas ištirpo iki aštuonių taškų – 69:77. Šiauliečių entuziazmas nesumažėjo. Iš miegų atsibudusio Derricko Low pastangomis komandas skyrė jau tik penki taškai – 74:79. Amerikietis žaidė lyg ant sparnų. Šturmuojantys daugkartiniai Lietuvos bronzos medalininkai pataikė kelis fantastiškus tritaškius ir pakėlė savo žiūrovus ant kojų – 83:83.

Nors Nikos Hatzivrettas įspūdingu tolimu metimu vėl buvo išvedęs savo ekipą į priekį (83:86), „Šiauliai“ atsitiesė, o po D. Gailiaus tritaškio išsiveržė į priekį – 87:86. Prasidėjus paskutinei minutei, J. Dixonas vėl persvėrė rezultatą – 87:88, tačiau Arvydo Šikšniaus atsakas buvo dar efektingesnis. Lietuvis pelnė du taškus su pražanga – 90:88.

Aikštės šeimininkų aistruolius nutildė iš aikštelės krašto pataikytas Jeremy Richardsono tritaškis – 90:91, bet  A. Šikšnius pratęsė įspūdingą savo solo pasirodymą ir „Šiauliai“ vėl atsidūrė priekyje – 92:91. Lemiamas J. Dixono dvitaškis, graikams galėjęs atnešti pergalę, buvo netaiklus ir „Šiauliai“ triumfavo – 92:91.

„Šiauliai“: A. Šikšnius 25 (5/9 tritaškių), M. Kuzminskas 21 (7 atk. kam.), D. Gailius 17 (5 kl.), D. Low 16, R. Grafas 6, M. Žukauskas 4 (5 rez. perd.), V. Šarakauskas 2, B. Brownas 1 (6 atk. kam.).

„Aris“: J. Richardsonas 20 (6 atk. kam.), J. Dixonas 19, M. Kakiouzis 18, N. Hatzivrettas ir A. Bettsas po 12.

Kitose C grupės rungtynėse Jeruzalės „Hapoel“ 93:74 pranoko „KK Zadarą“.

Po trijų turų „Šiauliai“ su 1 pergale ir 2 pralaimėjimais dalijasi trečią vietą kartu su „KK Zadaru“. Pirmauja po 2 pergales iškovoję ir 1 nesėkmę patyrę „Hapoel“ ir „Aris“ klubai.