Siūloma, kad nauja laisvės atėmimo įstaiga būtų statoma viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Planuojama, kad bendra šio 25-erių metų trukmės projekto vertė siektų iki 998 mln. litų, todėl minėto projekto įgyvendinimui dar reikės gauti Seimo sutikimą.
Kai bus priimtas atitinkamas Seimo nutarimas, Kalėjimų departamentas skelbs konkursą dėl privataus partnerio, turėsiančio įgyvendinti minėtą projektą, atrankos. Planuojama, kad naujuose Vilniaus tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose galės kalėti iki 1620 suimtųjų ir nuteistųjų.
Bendrovė, laimėjusi viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės konkursą, turės atlikti naujos įkalinimo įstaigos projektavimo, statybos ir įrengimo darbus (tai gali trukti apie 3 metus). Pradėjus veikti naujai įkalinimo įstaigai, privatus sektorius dar 22 metus prižiūrės šį pastatą, teiks maitinimo ir skalbimo paslaugas suimtiesiems ir nuteistiesiems, rūpinsis elektroninių ir ryšių priemonių priežiūra ir aptarnavimu, nuteistųjų socialinėmis programomis, laisvalaikiu ir užimtumu.
Už šias paslaugas privačiam investuotojui valstybė 22 metus kasmet turės mokėti po maždaug 45,4 mln. litų partnerystės mokesčio, o pasibaigus projekto įgyvendinimui, visa privačiomis lėšomis sukurta infrastruktūra pereis valstybės nuosavybėn. Atliktos projekto galimybių studijos skaičiavimais, šis projekto įgyvendinimo būdas yra pigesnis negu pačiai valstybei pastatyti naują įkalinimo įstaigą, rūpintis jos priežiūra, nuteistųjų maitinimu ir kt.