Aktorės Marie Trintignant (Mari Trentinjan) nužudymu įtariamo žymios prancūzų roko grupės "Noir Desir" dainininko Bertrand'o Cantat (Bertrano Kanta) kūrybos galima rasti tik pas muzikos piratus Gariūnų turgavietėje, tuo tarpu muzikos įrašų parduotuvėse šios grupės įrašų nei pasiūlos, nei paklausos nėra.
"Paskutinę grupės "Noir Desir" kompaktinę plokštelę pardavėme jau po tragiškų įvykių", - teigė muzikos įrašų parduotuvės "Muzikos bomba" vedėjas Robertas Bazys.
Anot jo, parduotuvė iš viso turėjo po vieną "Noir Desir" ir B. Cantat kompaktinių plokštelių "Noir Desir" (išleista 1994 metais) ir "Des visages des figures" (2001) egzempliorių.
Tuo tarpu Gariūnų turgavietėje muzikos įrašais prekiaujantis Toliku prisistatęs vyras BNS korespondentui sakė jau pardavęs 10-15 tragiškomis aplinkybėmis išgarsėjusio dainininko ir jo grupės kompaktinių plokštelių.
Prie stalelio, ant kurio prekeivis buvo išsidėliojęs pirkėjams siūlomas piratines kompaktines plokšteles, jis buvo pritvirtinęs popieriaus lapą, kuriame buvo parašyta: "Turiu "Noir Desir" ir B. Cantat".
Kaip aiškino Tolikas, į kompaktines plokšteles, kurias atsivežė iš Rusijos, įrašytos ir naujausios, ir senesnės dainos. Šios plokštelės kaina - 25 litai.
"Labai daug kas norėjo tik pasiklausyti, o pirko tik paaugliai", - sakė prekeivis.
Pasak "Muzikos bombos" vedėjo R. Bazio, dainininko B. Cantat kūrybos "šiokia tokia" paklausa yra, bet dažniausiai "tik žodinė".
"Praėjusią savaitę trys ar keturi žmonės teiravosi telefonu. Keli buvo atėję į parduotuvę, tačiau didelio ažiotažo, kad reikėtų užsakyti specialią kompaktinių plokštelių partiją, nėra, net pavienių užsakymų nebuvo pareikšta", - BNS tvirtino R. Bazys.
Jo teigimu, Lietuvoje per pastaruosius porą metų galėjo būti legaliai parduota apie 10 "Des visages des figures" albumų, o "Noir Desir" - dar mažiau.
Kaune esančioje "Muzikos bombos" parduotuvėje antradienį dar užsiliko nenupirkta "Noir Desir" grupės kompaktinė plokštelė, nuo Velykų nukainuota dešimčia litų, iki 49,90 lito.
Parduotuvės vedėjo Vaido Jasinsko teigimu, pasklidus informacijai, kad B. Cantat sumušė savo draugę prancūzų aktorę M. Trintignant, dainininko kūrybos keli pirkėjai teiravosi, tačiau 1994 metais išleistą kompaktinę plokštelę pirkti atsisakė, norėjo naujesnių grupės kūrinių.
"Garsų pasaulio" parduotuvių tinklo direktorius Audrius Beniušis patikino, kad nei "Noir Desir", nei šios grupės vokalisto B. Cantat kūryba niekas nesidomėjo.
"Manau, kad po tokių įvykių išgarsėjusio iki tol Lietuvoje beveik nežinomo prancūzų dainininko kūrybos gali ieškoti tik vienetai, nes ne kiekvienas norės išmesti 50 ar 60 litų už plokštelę, kad sužinotų, kokios pakraipos muzikos šalininkas buvo įtariamas garsios aktorės nužudymu dainininkas", - sakė A. Beniušis.
Didmenine prekyba besiverčiančios bendrovės "Audis" pardavimų vadybininko Lauryno Giedrio teigimu, po tragiškų įvykių taip pat neatsirado nė vieno kliento, kuris būtų domėjęsis B. Cantat kūryba.
"Gal žmonės neskuba aklai įsigyti įrašų, laukia, kol juos išgirs per radiją, o tada, jeigu patiks, spręs, ką daryti - pirkti ar ne. Tačiau kol kas iš parduotuvių jokių užsakymų atvežti "Noir Desir" įrašų nesame gavę", - sakė L. Giedrys.
Lietuvos radijo 1-osios programos laidos "Muzikinis vidudienis" vedėjas Andrius Kairaitis BNS sakė klausytojus supažindinęs tik su viena grupės "Noir Desir" daina.
A. Kairaitis prisipažino, kad jeigu ne tragiški įvykiai, "Noir Desir" ir B. Cantat kūrinį vargu ar būtų leidęs į eterį.
"Tačiau susiklosčius tokioms aplinkybėms, apie kurias buvo kasdien kalbama, nutariau, kad negerai būtų klausytojų nesupažindinti su B. Cantat kūryba", - teigė A. Kairaitis.
Komercinėse radijo stotyse "Radiocentras", "M1" ir "M1 Plius" sakė, kad su "Noir Desir" ir B. Cantat kūryba klausytojai supažindinti nebuvo.
"Neturim ir negrojom", - BNS teigė “M1” muzikos redaktorius Rimantas Mauricas.
BNS