Didžiosios Britanijos sostinės Old Beilio teismas šalies plaukimo čempioną Polą Krainą (62 m.) pripažino kaltu už neįgalios moters nužudymą. Buvęs sportininkas, tapęs profesionaliu žudiku, buvo įsitikinęs, jog įvykdė „idealią žmogžudystę". Tačiau po 3 metų žmogžudys buvo išvilktas į dienos šviesą.
Vylėsi išmokėti skolas
Kaip paaiškėjo tyrimo metu, P. Krainas užsakymą gavo iš Grehemo Berčvudo (56 m.), kuris nusprendė atsikratyti savo sunkiai sergančia buvusia žmona. Už buvusios žmonos nužudymą vyras žudikui sumokėjo 30 000 svarų sterlingų (apie 120 000 litų). Užsakovas puikiai žinojo, jog Šaron Berčvud (52 m.) mirties atveju, pagal testamentą jis gaus 475 000 svarų sterlingų (beveik 2 mln. litų). Šią sumą sudarė buvusios žmonos gyvybės draudimas ir jos nekilnojamas turtas.
Po žmonos mirties paveldėjęs turtą, Grehemas vylėsi atsiskaityti su kreditoriais, kuriems buvo skolingas 150 000 svarų sterlingų. Šaron Berčvud labai mylėjo savo vyrą. 1989 metais Grehemas įkalbėjo ją skirtis dėl neva finansinių problemų. Moteris patikėjo vyro pasakomis ir sutiko. Išsiskyręs jis vedė savo sekretorę. Tačiau Šaron ir toliau mielai bendravo su savo buvusiu vyru, leisdavo jam nakvoti jos namuose, o 2001 metais testamentu Grehemui paliko visą savo turtą.
Šaron Berčvud beveik neišeidavo iš savo kotedžo Eštede. Kad įvykdytų „užsakymą“, P. Krainas iš Tailando, kur jau kelioliką metų gyveno, atskrido į Didžiąją Britaniją.
2007 metų gruodžio 5-ąją jis įlindo į aukos namą. Čia P. Krainas moterį surišo, lipnia juosta užklijavo jai burną, o po to pasmaugė elektros laidu.
Įvykdęs žmogžudystę ir įsitikinęs, jog niekas neatseks jo pėdsakų, P. Krainas tuoj pat išskrido atgal į Tailandą.
Pėdsakai patikti po metų
Praėjus 3 dienoms po žmogžudystės Grehemas Berčvudas kreipėsi į policiją ir pareiškė, jog atvykęs aplankyti savo buvusios žmonos, rado ją negyvą. Kad nukreiptų nuo savęs įtarimus, prieš tai į Šaron telefoną jis pasiuntė kelias žinutes.
Nors jokių įkalčių prieš Grehemą policija neaptiko – vyras buvo užsitikrinęs alibi – jis vis tiek buvo įrašytas į įtariamųjų sąrašą.
Po kruopštaus tyrimo pavyko aptikti nusikaltėlio pėdsakus. Sekliai juos rado Grehemo motinos bute. Ten buvo rasti P. Kraino pirštų atspaudai. Pasirodo, prieš įvykdant žmogžudystę, žudikas buvo apgyvendintas pas Grehemo motiną.
Laimė, jog policijos kartotekoje buvo likę šio vyro pirštų atspaudai.
Mat dar 1972 metais savo gimtinėjė Mančesteryje P. Krainas buvo pakliuvęs į kalėjimą. Ten jis atsidūrė už plėšimą ir įkaitės, kurį vėliau pasirodė beesanti jo draugužė, paėmimą.
Kai pareigūnai aptiko P. Kraino pėdsakus, jau nebebuvo sunku rasti ryšį tarp jo ir Grehemo Berčvudo ir išnarplioti „idealią žmogžudystę“.
Bendrai veikdami su Tailando policija, britų pareigūnai ėmė sekti P. Krainą. Iš žudiko namų Ko-Čiango saloje, pareigūnai paėmė stiklinę, iš kurios P. Krainas gėrė ir sulygino turimus ir ant indo paliktus atspaudus. Jie buvo identiški. Beje, ant nužudytos moters rankos, dar sykį atlikus ekspertizę, irgi buvo rasti pėdsakai, kurie visiškai sutapo su P. Kraino.
Dirbo asmens sargybiniu
P. Krainas išgarsėjo 1985 metais, kai per 24 valandas po vandeniu nuplaukė 78,92 kilometrus. Tai buvo naujas pasaulio rekordas. Jo vardas buvo įrašytas į pasaulio Gineso rekordų knygą.
Sportininkas 30 metų dirbo asmens sargybiniu. Kai prie Mauricijaus krantų nesėkmingai nėrė po vandeniu ir gavo rimtą galvos traumą, darbą metė ir emigravo į Tailandą.
Nardytojas gavo 500 000 svarų sterlingų ( maždaug 2 mln.litių) kompensaciją ir ilgą laiką prabangiai gyveno su vietine gražuole.
Tačiau 2007 metais gauti pinigai baigėsi. Tad P. Krainas nusprendė imtis „verslo“ – užsidirbti vykdydamas užsakomąsias žmogžudystes.
Kai P. Krainas gavo užsakymą nužudyti Šaron Berčvud, jam jau buvo pareikšti įtarimai už Tailande įvykdytą analogišką nusikaltimą. Tailando policija jį buvo paleidusi į laisvę už užstatą.
2003 metais buvo rastas nužudytas firmos, organizuojančios nardymo kursus, savininkas. Toje firmoje dirbo ir P. Krainas. Policija buvo jį areštavusi, bet neradus jokių įkalčių, kaltinimas nebuvo pateiktas ir P. Krainas paleistas į laisvę.
Pernai Karališkasis Kroidono teismas Grehemą Berčvudą įkalino iki gyvos galvos. Teisę prašyti paleisti anksčiau laiko į laisvę jis gaus tik po 32 metų.
„The Daily Mail“, „News Israel“