• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žvejų tinklai kelia pavojų poilsiautojams. Į juos įsipainiojęs vyras pasakoja, kad tinklus jūroje pastebėti itin sunku. Neva jie arti kranto, mažame gylyje ir nepažymėti. Išplaukti įsipainiojus į juos – sudėtinga, o gelbėtojai įspėja, kad taip galima ir nuskęsti.

Žvejų tinklai kelia pavojų poilsiautojams. Į juos įsipainiojęs vyras pasakoja, kad tinklus jūroje pastebėti itin sunku. Neva jie arti kranto, mažame gylyje ir nepažymėti. Išplaukti įsipainiojus į juos – sudėtinga, o gelbėtojai įspėja, kad taip galima ir nuskęsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp Palangos ir Šventosios esančiame Monciškių paplūdimyje maudęsis vyras į žvejų tinklus įsipainiojo jau ne kartą. Esą tinklai užmesti netoli kranto, mažame gylyje. Įspėjamųjų ženklų apie tinklus – nėra, o ir jie patys ne visi tinkamai pažymėti. Tad įsipainioti gali bet kas panorėjęs išsimaudyti.

REKLAMA

„Tai yra paplūdimys, nežinau koks jo tikslus statusas, tačiau vasaromis čia atvažiuoja gelbėtojai, yra pastatomos persirengimo kabinos ir žmonės čia ilsisi.

Šiemet į tinklus esu įsipainiojęs jau ne vieną kartą. Jie pastatyti išilgai kranto per visą ilgį. Maždaug apie 20 metrų nuo kranto, nedideliame gylyje. Tad jei plauki į jūra, tu lengvai gali į tinklus įsipainioti“, - tv3.lt teigė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklai nepažymėti

Vyras tikina, kad toks žvejų elgesys itin įžūlus. Esą tinklus būtų galima užmesti ir kiek toliau nuo kranto. Juk atšilus orams, besimaudančių jūroje jau netrūksta. Be to, teritorija skirta maudynėms, ji nėra atskirta plūdurais ar kitais įspėjamaisiais ženklais, pranešančiais apie tinklus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esą jūroje jus pastebėti – sunku. Vėliavėlėmis pažymėti ne visi tinklai. Tad net ir pastebėjęs vėliavėlę nežinai ar bandydamas tinklus aplenkti į juos neįsipainiosi.

„Vienas tinklas į kurį buvau neseniai įsipainiojęs pats, tai buvo pažymėtas vėliavėlėmis. Bet jis buvo trumpas, tad vėliavėlė matėsi. Tačiau tinklas vandenyje buvo smarkiai išsilenkęs ir ėjo ne tiesiai nuo vėliavėlės iki vėliavėlės, o didžiuliu lanku. Tad nors ir plaukdamas nuo jų – vis tiek įsipainiojau“, - pasakoja vyras.

REKLAMA

Neaišku, kur tinklas baigiasi

Pašnekovas tikina, kad tinklai labai ilgi, ir jei ant jų žymėjimo nesimato, neaišku, kur tinklas baigiasi.

„Vakar įsipainiojau 2 kartus, į vieną tinklą ir į kitą. Gal ir buvo ant jų vėliavėlės, bet tinklas labai didelis, jis pastatytas išilgai kranto, gal kilometro ilgio, gal kiek mažiau, bet išilgai kranto, tai visų tų vėliavėlių net nepamatysi“, - sako vyras ir tikina, kad žvejai tinklus čia stato nuolat.

REKLAMA

„Tinklus jie nuolat stato. Nežinau, gal šiuo laiku jie dar gali ir taip arti kranto juos statyti, bet šilti orai daug anksčiau prasidėjo, tad tinklai per arti, nes žmogus įėjęs maudytis gali įsipainioti į tinklus, gylis ten iki bambos“, - aiškino vyras.

Tinklais piktinasi ir kiti poilsiautojai.

„Aš pati plaukdama su irklente kaskart stipriai rizikuoju. Tai paplūdimys prie neįgaliųjų stovyklos, jis priklauso Palangos paplūdimiui. Tinklai iki Šventosios gelbėjimo stoties įmerkti“, - Tv3.lt sakė moteris (vardas, pavardė – žinomi).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gelbėtojai perspėja

Palangos gelbėtojų vadas sako, jog taip arti kranto tinklai negali būti. Gelbėtojas įspėja, kad į juos įsipainiojęs žmogus gali nuskęsti, nepaisant to, kad gylis nedidelis.

„Žvejų tinklai turėtų būti nuo kranto daugiau negu 100 metrų. Tai labai pavojinga, neduok Dieve, žmogus įsipainios – jis paskęs,“ - Tv3.lt sakė Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

REKLAMA

Gelbėtojas sako, jog pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas taip jūroje tinklus paliko. Esą gal tai ne žvejai. „Žvejai turėtų pagal viską patraukti tinklus, negali jie būti taip arti. Bet gal tai ne žvejai, gal tai brakonieriai ar kažkas kitas? Todėl pirmiausia turėtų atvažiuoti aplinkosaugininkai ar kita atsakinga institucija ir pasižiūrėti, išsiaiškinti“, - sako J. Pirožnikas.

REKLAMA

Anot pašnekovo, kol kas jūroje dar nėra plūdurų , žyminčių maudynių teritoriją. Tad galbūt dėl to tinklai buvo palikti taip arti kranto. „Maudymosi teritorijos bus pažymėtos nuo birželio pirmos pagal gylį. Nuo 2,5 metro mes statom plūdurus ir žymim akvatoriją. Ji žymima pagal gylį,“ - aiškina J. Pirožnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinklas - brakonierių?

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas tv3.lt teigė, kad tinklas Monciškių paplūdimyje galimai brakonierių.

Apie situaciją jau pranešta atsakingai institucijai ir tinklas iš jūros pašalintas.

„Baltijos jūros žvejų kontrolės specialistai tinklą ištraukė.

Ten buvo savavališkas, brakonieriškas tinklas, tikrai negalėčiau sakyti, kad tai buvo žvejai verslininkai. Tiesiog Monciškės atokiau nuo visos masės žmonių, geresnis privažiavimas, tad kažkokie niekadėjai tą tinklą ir užsimetė. Gal per naktį, bet kažkas juos ryte pabaidė, gal žmonės pradėjo rinktis, o vienas pilietis besimaudydamas tą tinklą aptiko“, - tv3.lt sakė V. Marozas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų