Seimas vakar po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias į valstybės paramą, siekiant didesnio pastatų energetinio efektyvumo, galėtų pretenduoti ne tik daugiabučių namų, bet ir individualių gyvenamųjų namų savininkai.
„Jei pasisakome už tai, kad individualių gyvenamųjų namų šeimininkai nebeturėtų likti užribyje, jeigu manome, kad jie privalo turėti tokias pat teises kaip ir daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės – įstatymą būtina priimti kuo greičiau. Sąlygos visiems turėtų būti vienodos ir teisingos“, – sakę pataisas inicijavęs Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius.
Tikimasi, kad reikiamos įstatymo pataisos bus galutinai priimtos dar šioje Seimo sesijoje.
Pataisomis siūloma koreguoti šiuo metu galiojantį Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą taip, kad į valstybės paramos teikimo sąlygas ir tvarką, be daugiabučių namų, būtų įtraukti ir gyvenamųjų namų savininkai.
Įstatymo projektu pabrėžiama, kad gyvenamojo namo atnaujinimas (modernizavimas) – tai statybos darbai, kuriais atkuriamos ar pagerinamos pastato ir jo inžinerinių sistemų fizinės bei energetinės savybės, užtikrinamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos energijos panaudojimas.
Valstybės parama, pagal naują projektą, būtų teikiama kompensuojant 15 procentų gyvenamojo namo savininko išlaidų dalį namo energijos gamybos sistemoms atnaujinti. Konkrečius reikalavimų kriterijus, kuriais remiantis būtų teikiama valstybės parama, turėtų nustatyti Vyriausybė.
Numatoma, kad valstybės parama gyvenamiesiems namams atnaujinti būtų teikiama ir jos administravimo išlaidos padengiamos iš 20 procentų Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Priimtos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo 2013 metų pradžios.