• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytaus rajone, Verebiejų kaime, medžių apsuptyje pamatysite mažą namelį – tai architektės Ievos Žvinakevičiūtės sukurtas prieglobstis tiems, kurie nori bent trumpam pamiršti miesto šurmulį ir sulėtinti savo gyvenimo ritmą.

14

Alytaus rajone, Verebiejų kaime, medžių apsuptyje pamatysite mažą namelį – tai architektės Ievos Žvinakevičiūtės sukurtas prieglobstis tiems, kurie nori bent trumpam pamiršti miesto šurmulį ir sulėtinti savo gyvenimo ritmą.

REKLAMA

Pačios architektės Ievos vaikystė prabėgo Verebiejuose lakstant po tuos laukus, kurie dabar atsiveria pro jos suprojektuoto namelio langus.

Ji pati labai myli gamtą ir norėjo tuo jausmu pasidalinti su kitais. Dėl to užgimė jos noras įkurti namelį. Mažų namelių projektavimo žinias Ieva gilino Vokietijoje, kur profesionaliai statomi nedideli poilsiniai nameliai.

„Maži nameliai būna ir gyvenamo, ir poilsinio tipo. Paukščių namelis yra poilsinio tipo ir jis taip suprojektuotas, kad atėję žmonės atsipalaiduotų, pasimėgautų gražiais vaizdais, pajaustų ramybės pojūtį ir būtų estetiškai malonu. Kai namelis gyvenamas, reikia pagalvoti apie daugiau praktinių dalykų – kaip sutalpinti daiktus, kaip įranga sudėti.

REKLAMA
REKLAMA

Nuolatiniai gyvenamieji nameliai Vokietijoje nėra tokie populiarūs, kaip ir Lietuvoje. Kol kas mūsų krašte sąlyginai nėra taip brangu pasistatyti ir didesnį namą. Tokie nameliai yra populiaresni šalyse, kur pasistatyti didesnį būstą yra labai brangu. Taip pat tokius namelius mėgsta žmonės, kurie mėgsta laisvesnį gyvenimo būdą, tai yra, mėgsta keliauti ir nenori per daug prisirišti prie vienos vietos“, – aiškina Ieva.

REKLAMA

Namelis juda kartu su medžiais

Architektė mus poilsinius namelius projektuoja jau 5-6 metus, tačiau dauguma jų skirti privačiam naudojimui – žaisti vaikams arba tampa šeimos poilsiavimo vieta.

„Kilo noras sukurti namelį, į kurį galėtų atvažiuoti bet kas ir galėtų pajusti tą jaukumą neišleisdami tūkstančių eurų, kiek dažnai kainuoja toksai namelis. Norėjau sukurti vietą, kuri teiktų žmonėms džiaugsmą“, – sako Ieva.

REKLAMA
REKLAMA

Taip prieš 2 metus ir prasidėjo „Paukščių namelio“ istorija. Jis įkurtas medžiuose ir linguoja kartu su medžiais: „Iš vienos pusės buvo sudėtinga jį įkelti į medžius, o iš kitos – paprasta. Namelis yra pritvirtintas prie medžių, tad nereikėjo daryti pamatų ar įtvirtinimų į žemę. Tačiau reikėjo tvirtinimų prie medžių, kurie leistų nameliui judėti kartu su medžiais. Tam reikia turėti žinių ir mokėti jas pritaikyti konkrečiai situacijai. Yra tam tikrų iššūkių, bet yra ir privalumų, kai namelis gali judėti kartu su medžiais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Papasakojus apie savo svajonę šeimai, moteris sulaukė daug palaikymo, tačiau trūko biudžeto. Ieva sugalvojo papasakoti ir kitiems žmonėms savo idėją ir taip prie atsiradimo prisidėjo ir visai nepažįstami žmonėms. Vieni pirko nakvynes nameliui dar neatsiradus, o kiti – prisidėjo ir rankų pagalba.

„Šitoje srityje dirbu daugiau laiko ir kai kas žinojo, kad aš tai darau. Tiesiog papasakojome žmonėms savo idėją, pakvietėme juos prisijungti. Tad čia yra gražus pavyzdys, kad papasakojus žmonėms, kad nori įgyvendinti gražų dalyką, jie prisideda“, – šypsosi Ieva.

REKLAMA

Prie architektės svajonės išsipildymo prisidėję žmonės nebuvo užmiršti – jų vardai visam laikui įrašyti vienoje iš namelio sienų.

Namelis stovi Ievos senelių ir prosenelių žemėje, kurie jau yra mirę: „Labai gaila, kad jie negalėjo pamatyti šito projekto, tačiau tikiu, kad juo labai džiaugtųsi. Kiti mano seneliai gyvena netoli, tad jie atvažiavo pasižiūrėti, kaip viskas pavyko. Labai džiaugėsi ir patys šiek tiek prisidėjo prie projekto įgyvendinimo“.

REKLAMA

Pamirškite telefonus

„Paukščių namelį“ iš tiesų galima vadinti ramybės oaze – girdėsite tik paukščių balsus ir medžių šnarenimą. Tai bus puiki vieta pabėgti ir nuo rūpesčių, nes neturėsite, kur pasikrauti telefonų ar kompiuterių, mat elektros čia nėra.

„Norėjosi namelį įkurti patogų, kad jame būtų galima apsisaugoti nuo gamtos sąlygų, bet nepridėti per daug technologijų, kad žmonės galėtų atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienybės, kad suprastų, jog mėgautis galima ir be elektroninių prietaisų. Yra buvę tokių atvejų, kai prieš atvažiuojant skambina pasiklausti, kur bus galima pasikrauti savo prietaisus, kaip kompiuteris veiks, o kai patari neimti kompiuterio, jie netgi apsidžiaugia“, – pasakoja Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas namelio langas atsiveria į pievą, o kitas – į ežerėlį, kuriame visą laiką plaukioja gulbės. Ir „Paukščių nameliu“ ši vieta pavadinta ne veltui – šalia Žuvinto biosferos rezervatas, tad  paukščių draugijos čia netrūksta:

„Paukščių yra visokiausių, nes Žuvinto biosferos rezervate yra didžiausia paukščių buveinė Lietuvoje, tad ir pas mus jų atskrenda tikrai nemažai. Ežerėlyje, kuris yra prie pat namelio, kasmet gyvena gulbių pora, kuri plaukioja po langais. Nemažai paukščių gyvena ir žolėse šalia ežerėlio ar pievoje, todėl ją šienauti stengiamės rečiau“.

REKLAMA

Į namelį atvykti gali visi norintys – galima atvykti ir su vaikais, ir su augintiniais, tačiau Ieva priduria, kad vertėtų nepamiršti, jog namelis mažas ir geriausiai pritaikytas dviem žmonėms.

Tiesa, kol kas namelis neturi ir šildymo šaltinio: „Namelis padarytas sandariai, turi apšildymo sluoksnį, tačiau šilumos šaltinio neturi, tad smarkiai atvėsus orams namelyje nebus šilta. Esame numatę, kad jame apsistoti galima iki rugsėjo pabaigos, tačiau tai labai priklauso nuo rudens orų“, – sako Ieva ir priduria, kad svečių laukia nuo gegužės mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų