• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saulę stebinti NASA kosminė observatorija SOHO užfiksavo keistą sutapimą: susidarė įspūdis, kad į Saulę nukritusi kometa sukėlė stiprią žvaigždės vainiko masės išvaržą – į kosminę erdvę išmestą galingą plazmos pliūpsnį.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiuose į kosmosą išmestuose Saulės vainiko masės išvaržos dalelių debesyse gali būti milijardai tonų plazmos. Tais atvejais, kai plazmos debesys būna išmesti Žemės kryptimi, po 3 - 4 dienų jie pasiekia mūsų planetą ir sukelia silpnesnes ar stipresnes magnetines audras.

REKLAMA

SOHO/ NASA iliustr.

Kometos kritimą į Saulę SOHO observatorija užfiksavo užvakar, gegužės 11 dieną. Nuotraukose aiškiai matyti, kad kometai išnykus po kelių akimirkų prasidėjo Saulės vainiko masės išvarža.

Pasak mokslininkų, nors daugeliui gali susidaryti įspūdis, kad abu šiuos įvykius sieja akivaizdus priežastinis ryšys, iš tikrųjų tai tėra sutapimas. Kometos branduolys išnyko dar jai esant už maždaug milijono kilometrų nuo Saulės paviršiaus. Dabartinis mokslas nežino jokio būdo, kaip garuojančios palyginti lengvos kometos liekanos gali „nuplėšti" milijardus tonų karštos plazmos nuo žvaigždės ir sviesti tokį plazmos debesį į kosmosą 420 km/s greičiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų