• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Personalo atrankos ir valdymo įmonės „Search & Selection“ specialistai pastebi, kad darbdaviai pernelyg vėlai ima ieškoti pakaitinių darbuotojų į motinystės (tėvystės) atostogų išeinančių darbuotojų vietą. Pavėluota reakcija trikdo sklandžią įmonės veiklą ir didina kaštus.

REKLAMA
REKLAMA

„Laikinai dirbsiančių darbuotojų darbdaviai ima ieškoti dažniausiai likus vos kelioms savaitėms iki numatytos dienos, kada jiems reikės pakeisti atostogų išeinantį darbuotoją. Tai pernelyg trumpas laikotarpis, nes surasti laikinai dirbsiantį aukštos kvalifikacijos darbuotoją, užtrunka dvigubai ilgiau“, - teigė „Search & Selection“ direktorius Šarūnas Dyburis.

REKLAMA

Į darbo skelbimus, kuriuose nurodyta, jog siūlomas darbas yra laikinas (terminuotas), kandidatuoja 3 – 4 kartus mažiau potencialių darbuotojų. Jų kvalifikacija yra žema, patirtis maža. Geras savo srities specialistas nėra pasiryžęs keisti pastovios darbo vietos net ir už didesnį atlygį. Dažniausiai į tokias pozicijas kandidatuoja studentai.

REKLAMA
REKLAMA

Priėmęs į darbą patirties neturintį darbuotoją, darbdavys negali greitai ir efektyviai perduoti darbų. Jį mokyti reikia skirti ne tik laiko, bet ir pinigų. Tyrimai parodė, kad efektyviausiai naujas darbuotojas pradeda dirbti po pusmečio, o terminuotos sutartys dažniausiai sudaromos 1 – 1,5 metams. Taigi į laikiną darbuotoją daromos didelės, ilgalaikės investicijos, kurios per tokį trumpą darbo laiką dažniausiai neatsiperka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Darbdaviai turėtų daugiau dėmesio skirti šiai situacijai, kol ji netapo problema. Patartume pakaitinio darbuotojo pradėti ieškoti likus mažiausiai 3 mėnesiams iki darbuotojo atostogų, nes tik kitą surasti trunka nuo 1 iki 2 mėnesių. Efektyviausiai naujas darbuotojas pradeda dirbti, kai turi galimybę kurį laiką padirbėti su senuoju – perimti darbus ir patirtį“, - sakė direktorius Šarūnas Dyburis.

REKLAMA

Kita darbdaviams iškylanti problema – į darbą grįžusių darbuotojų integravimas. Po metų ar daugiau trukusių atostogų darbuotojas būna atitrūkęs nuo darbo, nėra susipažinęs su naujovėmis. Dažnai jiems pasiūloma dirbti kitokio pobūdžio darbą ar užimti kitas pareigas nei buvo prieš tai.

REKLAMA

Prisitaikyti prie pasikeitusių darbo sąlygų darbuotojas turi mėnesį – tiek po motinystės (tėvystės) atostogų turi išsaugoti darbo vietą darbdavys. Po to gali priimti jo interesus labiausiai tenkinantį sprendimą.

„Pasitaiko atvejų, kad grįžęs po motinystės (tėvystės) atostogų darbuotojas nesugeba prisitaikyti prie pasikeitusių darbo sąlygų arba yra nepatenkintas nauju darbo pobūdžiu, pareigomis. Tai dažnai paskatina ieškoti naujo darbo“, - sakė Š. Dyburis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena problema – atvejai, kai laikinai dirbantis darbuotojas besibaigiant terminuotos darbo sutarties terminui, pateikia pažymą, patvirtinančią nėštumą.

„Nėščiosios darbuotojos negalima atleisti iš darbo nuo to momento, kai ji pateikia pažymą, jog yra nėščia. Šis imperatyvas galioja ir tuo atveju, kai sudaryta terminuota sutartis. Suėjus numatytam terminui darbdavys negali atleisti darbuotojos iš darbo. Terminuotos sutarties pasibaigimo terminas nukeliamas iki įstatyme numatytos garantijos nėščiai darbuotojai pabaigos“, - teigė Š.Dyburis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų