• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendra Baltijos šalių kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą 2009–2013 metų kadencijai siūloma Ina Marčiulionytė. Tai – aukščiausias postas tarptautinėje organizacijoje, į kurį Lietuva kada nors yra kandidatavusi.

REKLAMA
REKLAMA

UNESCO Vykdomosios tarybos pirmininkui pirmadienį buvo oficialiai įteiktas trijų Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškas, kuriame buvo pateikta Lietuvos atstovės kandidatūra.

REKLAMA

Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė I. Marčiulionytė 2004 metais buvo išrinkta į Pasaulio paveldo komitetą, o 2005–2006 metais šiam komitetui pirmininkavo.

Šiuo metu ji taip pat yra UNESCO Vykdomosios tarybos vicepirmininkė, Būstinės komiteto pirmininkė, Tarpvyriausybinio Konvencijos dėl kultūrų raiškos įvairovės apsaugos ir skatinimo komiteto vicepirmininkė, įvairių UNESCO darbo grupių vadovė ir narė.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2003 metų, kai I. Marčiulionytė buvo paskirta Lietuvos nuolatine atstove prie UNESCO, Lietuva buvo išrinkta į Vykdomąją tarybą ir 6 UNESCO komitetus.

2007 metais ambasadorė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Rinkimai į UNESCO generalinio direktoriaus postą vyks 35-osios UNESCO Generalinės Konferencijos metu, 2009 metų rudenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija – United Nations Educational Scientific and Cultural Organization) buvo įkurta iškart po II Pasaulinio karo - 1945 m. lapkričio 16d.

Organizacija savo veikla siekia prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo stiprinimo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. UNESCO yra viena iš Jungtinių Tautų specializuotų agentūrų.

REKLAMA

Pagrindinis UNESCO globojamos veiklos tikslas - visuotinė pagarba teisingumui, įstatymams ir pagrindinėms žmogaus teisėms; bendravimo tarp įvairių pasaulio rasių, lyties, religijų ir skirtingomis kalbomis kalbančių žmonių tobulinimas, kaip yra numatyta Jungtinių Tautų Chartijoje.

Lietuvos į UNESCO buvo priimta 1991 m. spalio 7 dieną. 

1992 m. spalio 20 dieną buvo įsteigta Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija bei 1993m. Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovybė prie UNESCO.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų