Atvyksta pirmą kartą
Koncerto rengėjai džiaugiasi, kad „Rastrelli Cello Quartet“ pagaliau atvyksta į mūsų šalį. Nuo kolektyvo susikūrimo pradžios, per 16 metų kvartetas aplankė 28 pasaulio šalis, sugrojo per 700 koncertų, trečdalį jų – Jungtinėse Amerikos Valstijose.
„Kvartetas turi labai įtemptą pasirodymų grafiką. Jų paklausa milžiniška, užimtumas didžiulis, jie važinėja po visą Europą ir Ameriką, todėl reikėjo labai ilgai derinti laisvas datas, kada violončelių meistrai pirmą kartą galėtų atvykti į Lietuvą“, – prisipažįsta išskirtinį muzikinį projektą atvežantis Anatolijus Kapustinas.
Lietuvoje „Rastrelli Cello Quartet“ surengs ne vieną pasirodymą – publikai jie nusilenks net trijuose didžiuosiuose miestuose – lapkričio 22 d. Vilniaus kongresų rūmuose, lapkričio 23 d. Kaune, VDU didžioje salėje ir lapkričio 24 d. Klaipėdos koncertų salėje.
Keturi violončelių virtuozai – Kirilas Kravcovas, Sergėjus Drabkinas, Michailas Degtiariovas ir Kirilas Timofejevas – visame pasaulyje išgarsėjo dėl unikalaus garsių kūrinių atlikimo.
„Rastrelli Cello Quartet“ į savo programą „From Brahms till Beatles 2018“ surinko pačių ryškiausių pasaulio kompozitorių kūrinius – koncerto metu skamba Piotro Čaikovskio, David Popper, Edward Grieg, Johannes Brahms, Astor Piazzolla, Johno Lennono ir Paulo Maccartney muzikiniai šedevrai, atliekami keturių violončelių.
„Tai nėra paprasti muzikantai, tai aukščiausios klasės meistrai. Išskirtinis kvartetas kuria savo aranžuotes, adaptuoja ryškiausių pasaulinio garso kompozitorių muziką violončelių skambesiui. Jų atliekamas repertuaras yra be galo platus – nuo klasikinės muzikos genijaus P. Čaikovskio iki rokenrolo karalių „The Beatles“. Pripažinimo visame pasaulyje sulaukę „Rastrelli Cello Quartet“ įrodė neįprastą tiesą, kad violončelėmis įmanoma groti klasiką, džiazą ir netgi roką“, – pasakoja renginio organizatorius.
Siekia pažadinti klausytojų vaizduotę
Atlikėjai groja įvairiausius muzikos stilius – nuo baroko iki roko. Įterpia džiazo, rokenrolo kompozicijas. Patys atlikėjai apie savo tikslą kalba labai lengvai ir paprastai: „Pirmojoje repeticijoje, kuri įvyko dar 2002 metais, supratome, jog be nepriekaištingo intonavimo, garso ir štrichų švarumo, muzikinių frazuočių aiškumo, kurių siekia bet kuris muzikinis kolektyvas, mes norime išspręsti dar svarbesnę ir įdomesnę užduotį – pamiršti, kad mes grojame violončelėmis. Mūsų tikslas – pažadinti klausytojų vaizduotę taip, lyg mūsų koncertuose publika išgirstų saksofoną, bandoniją ar rojalį“.
Dėl savo unikalaus požiūrio į muziką ir išskirtinio jos atlikimo šis kvartetas ypatingai laukiamas visame pasaulyje – dalyvauja daugybėje populiariausių muzikos festivalių, bendradarbiauja su garsiais muzikos meistrais, kaip „King's Singers“, Giora Feidman, Davidas Geringas, Andrėjus Samsonovas, Sergėjus Šnurovas, Svetlana Surganova ir kt.
Kvartetas išleido 7 albumus, kurių vienas („Mažoji Leningrado simfonija“) keturias savaites „iTunes“ buvo populiariausias albumas. Paskutinis jų darbas „Cello Effect“ taip pat buvo palankiai įvertintas –