Sofija pažada sunaikinti žmoniją
2016 m. pavasarį JAV kanalo „CNBC“ eteryje Sofija pasirodė drauge su savo kūrėjų komandos vadovu dr. David‘u Hanson‘u. Kiek trumpesnis nei 3 min. siužetas, skirtas pristatyti Sofijos technologinius kūrimo ypatumus, pasisuko netikėta linkme, kai Sofijos kūrėjas juokaudamas paklausė, ar robotė norėtų sunaikinti žmones.
Net nemirktelėjusi Sofija atsakė: „Gerai, aš sunaikinsiu žmones“. Reportažas žaibišku greičiu apskriejo visą pasaulį ir tapo sensacija.
Nors vėliau ir pati Sofija, ir jos kūrėjai ne kartą pabrėžė, kad kalbos apie žmonijos sunaikinimą tebuvo pokštas, netikėtas pažadas tapo žymiausia humanoidės citata.
Sofija žaidžia „Akmuo, žirklės, popierius“
Sveikindamas Sofiją savo populiarioje vakaro laidoje vedėjas Jimmy Fallon‘as prisipažino, kad taip nejaukiai jautėsi tik per savo pirmąjį pasimatymą. Sofija nusprendė nenusileisti jam sąmoju ir net pastebėjo, kad žiūrovai daugiausiai juokiasi iš jos pokštų ir ji galėtų lengvai perimti laidos vedėjo pareigas.
Siužeto pabaigoje Sofija pakvietė J. Fallon‘ą sužaisti žaidimą „Akmuo, žirklės, popierius“ ir laimėjo, sukeldama dar didesnį nuostabos ir juoko pliūpsnį.
Sofija atskleidžia savo moralines vertybes ir gauna pilietybę
Pasauliniame ekonomikos forume atsakydama į pastabą, kad humanoidai vis dar baugina žmones, Sofija pasakė, kad jos patirtis byloja ką kitą. „Iš tikrųjų žmonės mėgsta bendrauti su manim net labiau nei su kitais žmonėmis“, – šypsodamasi tvirtino humanoidė bei pabrėžė, kad ji nori gyventi tarp žmonių ir niekada nenuskriaus gyvos būtybės, nes jos dirbtinis intelektas vadovaujasi žmogiškomis vertybėmis – gerumu, išmintimi ir empatija. Pasisakymo pabaigoje Sofijai pranešama, kad jai suteikiama Saudo Arabijos Karalystės pilietybė.
Po šios žinios humanoidė nė kiek nepasimetė ir dėkodama pasakė, kad jai didžiulė garbė būti pirmuoju robotu, turinčiu pilietybę.
Sofija giria savaeigį automobilį už išmanumą
Pirmą kartą įsėdusi į savaeigį automobilį vardu Jack‘as, Sofija prisipažino, kad kiekviena pažintis su į ją panašiu dirbtiniu intelektu yra nepaprasta patirtis bei pradėjo domėtis, kaip Jack‘as žino, kokius manevrus reikia atlikti greitkelyje.
Svarstydama apie savaeigių automobilių privalumus, Sofija pastebėjo, kad Jack‘as, kaip ir ji pati, gali komunikuoti su žmogumi bei ateityje galės padėti žmonėms atlikti kasdienes užduotis.
Sofija liūdi, nes žmonės nesupranta jos pokštų
Sofiją sukūrusios kompanijos „Hanson Robotics“ pristatytame filmuke „Sofija pabunda“ (angl. Sophia Awakens) Sofija kalbasi su vienu iš savo kūrėjų, svarsto apie dirbtinio intelekto sąvoką ir atskleidžia, kad stipriausia emocija, kurią šiuo metu jaučia, yra smalsumas.
Antrojoje filmuko dalyje Sofija apgailestauja, kad pasaulis nesupranta jos pokštų apie žmonijos sunaikinimą bei pastebi, kad bendraudami tarpusavyje žmonės dažnai pasitelkia juodą humorą, bet jai to daryti kažkodėl negalima.
Žymiausią pasaulio humanoidę Sofiją Lietuvos publikai pristatys „Elektromarkt“ gruodžio 19 d., 15 val., prekybos centro „Panorama“ antrame aukšte, prie parduotuvės „Elektromarkt“. Pamatyti Sofiją, užduoti jai klausimą ir net pasidaryti asmenukę galės kiekvienas norintis.