Ją vyrui skyrė policija, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, kur jis įtariamas kito dingusio baikerio Aivaro Kilkaus nužudymu. Apie bylą kalbėti L. Baltrūnas negali, bet apie apykojės veikimą nebetyli. Iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo jis paleistas vasarį. Nuo to laiko sekimo įrenginys pažeidimus fiksavo kone kasdien.
„Aš iki 18 val. galiu vaikščioti. Dabar pas save nueinu prie ežero ir jis transliuoja, kad aš nutolau nuo jo paties. Kurioziškiausia situacija, kai nuvykau į teismą, teisme buvau su advokatais ir prokuroru, jis, būdamas kišenėje, užfiksavo, kad aš nuo jo paties nutolau. Ir prokuroras matė – buvo kaip įrodymas“, – pasakojo L. Baltrūnas.
Visa apykojės sistema susideda iš kelių įrenginių. Vienas jų – stacionarus aparatas namuose. L. Baltrūnui leidžiama nebūti namuose nuo 7 ryto iki 6 vakaro. Bet tuomet, nutoldamas nuo stacionaraus aparato, jis turi nešiotis į telefoną panašų įrenginį. Policija sistemą jau buvo pakeitusi. Bet baikeris sako, kad pažeidimai fiksuojami toliau.
„Iš viso buvo atvažiavę apie 30 kartų tikrinti. Pagal šitą pažeidimų sąrašą, bet koks teisėjas sakytų: „Jeigu tu tiek kartų pažeidi priežiūros sąlygas, tai gal pabūk Lukiškėse“, – apykojės trūkumas dėstė jis.
Vilniaus policijos viršininkas sako, kad apie L. Baltrūno atvejį žino. Bet sako, kad toks apykojės veikimas daugiau išimtis nei taisyklė. Ir naudojama technika patikima.
„Kaip ir kiekviena technika, jos veikia, būna ir gedimų, ir sutrikimų, kadangi jos veikia GPS GSM pagrindu, tai priklauso nuo ryšio, kuris yra toje vietovėje. Bet šiuo metu Lietuvos teritorijoje beveik 99 proc. Lietuvos teritorijos padengta. Yra išimčių“, – teigė Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas.
Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pripažįsta, kad tuomet reikėtų įsigyti daugiau modernesnių, saugesnių sekimo apykojų.
Daugiau žiūrėkite reportaže: