Visi esame girdėję mitą, kad į tualetą įpylus gaiviojo gėrimo „Coca-Cola“ galima išvalyti tą bjaurų ratilą ant, tačiau ar šiame mite yra tiesos? Ar „Coca-Cola“ gali išvalyti tualetus?
Panagrinėsime, kaip ir kodėl kas nors bandytų valyti tualetą su Coca-Cola, rašoma lucehome.sg.
„Coca-Cola“ galia
Iš kur kilo šis mitas ir kodėl jis tapo tokia populiaria valymo priemone? Vasaros gaivusis gėrimas niekuomet nebuvo nuošalyje, pradedant „mirtinu“ kolos ir „Pop Rocks“ deriniu ir baigiant nemalonia chemine reakcija, kai į dietinę kolą įmetamas „Mentos“ saldainis.
Atrodo, kad žmonės tiesiog mėgsta istorijas, susijusias su „Coca-Cola“, net ir praėjus pusantro šimto metų nuo jos išleidimo į rinką.
Kalbant apie jos tualetų valymo savybes, šiame teiginyje yra šiek tiek tiesos. Pažvelgus į „Coca-Cola“ sudedamąsias dalis, matyti, kad gaivusis gėrimas turi tris rūgštis, kurios taip pat pripažintos veiksmingais valymo tirpalais: anglies rūgštis, fosforo rūgštis ir citrinos rūgštis.
- Anglies rūgštis – joks gaivusis gėrimas neapsieina be jam būdingo putojančio skonio, o už tai daugiausia atsakinga anglies rūgštis. Anglies rūgštis ne tik padeda gėrimų pramonėje, bet ir veiksmingai šalina kalkių nuosėdas ir vandens dėmes. Ši sudedamoji dalis yra pagrindinė priežastis, dėl kurios kokakola gali veiksmingai atsikratyti nešvarumų tualetuose.
- Fosforo rūgštis – fosforo rūgšties, kaip konservanto, dedama į limonadą, kad apsaugotų nuo pelėsio ir suteiktų gėrimui pikantišką skonį. Todėl nenuostabu, kad fosforo rūgštis puikiai naikina pelėsį, atgaivina patamsėjusį metalą ir šalina rūdis.
- Citrinos rūgštis – Saldumui papildyti į gaivųjį gėrimą dedama citrinos rūgšties, kuri suteikia gaiviajam gėrimui šiek tiek kartumo. Citrinos rūgštis taip pat naudojama valymui, nes gali pašalinti dėmes ir kovoti su nešvarumais. Tačiau verta paminėti, kad kolos gėrime citrinos rūgšties nėra daug ir ji nėra nurodyta kaip sudedamoji dalis (vietoj to ji nurodyta skiltyje „Natūralūs aromatai“).
„Coca-Cola“ valo tualetą: ar tai įmanoma?
Ar įmanoma išvalyti tualetą naudojant „Coca-Cola“? Tiesą sakant, taip! Nors pagrindinių valymo sudedamųjų dalių koncentracija yra maža, tačiau, skyrus pakankamai laiko, jos vis tiek gali atlikti šį darbą.
Kai kuriuose tinklaraščiuose prisiekiama, kad tai yra nebrangi, lengvai prieinama ir saugi alternatyva vietoje komercinių sprendimų, kuriuose naudojami aštrūs chemikalai.
„Coca-Cola“ rūgštys ir ilgas priemonės palikimo laikas lėtai panaikina įsisenėjusias dėmes ir nuosėdas, kurios vėliau nuplaunamos valant. Jei nekenčiate valyti tualetų ir nenorėtumėte liesti klozeto, šis valymo įrankis kaip tik jums.
Tačiau „Coca-Cola“ nebuvo skirta valymui ir net pati bendrovė rekomendavo geriau naudoti valymui skirtas priemones. Taip pat kyla klausimas dėl gėrime esančio cukraus kiekio, nes bakterijos linkusios maitintis cukrumi ir gali daugintis, jei skystis nebuvo tinkamai nuplautas.
„Coca-Cola“ yra rūgštinė, jos pH yra 3,4, todėl, nepaisant to, kad ji gali pašalinti dėmę, ji gali sukelti ir metalų koroziją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Koks poveikis žmogaus organizme ,jei taip gerai valo klozetas, aš to brudo ne geriu