Dar šį savaitgalį skandalais garsėjantis ir už sukčiavimą bei kitus finansinius nusikaltimus teistas Antanas Kandrotas, dar žinomas kaip Celofanas, gyrėsi savo keturias valandas kepta višta. Panašu, kad kone dvejus metus jam teks valgyti ne naminį, o kalėjimo maistą. Kadangi jis beveik metus yra kalėjęs, tai žino ir kokiose sąlygose tą maistą valgys.
„Toje pačioje patalpoje, kaip sakant, šiki, toj pačioj patalpoj ir valgai“, – apie gyvenimą kalėjime yra pasakojęs jis.
Kaltintas aibe finansinių nusikaltimų padarymu
Beveik metus kalėjusiam A. Kandrotui apeliacinis teismas skyrė dvi bausmes – pagal sprendimą vienoje byloje kalėti turėtų metus ir dešimt mėnesių, pagal kitą – metus ir tris mėnesius.
„Antanas Kandrotas su vienu įmonės vadovu buvo kaltintas aibe finansinių nusikaltimų padarymu, tai yra ir mokesčių slėpimas, ir buhalterinė apskaita, ir turto pasisavinimas. Kitoje byloje taip pat Antanas Kandrotas kaltinamas finansiniais nusikaltimais – turto pasisavinimu, apgaulingu buhalterinės apskaitos vedimu“, – sakė teisėja Virginija Liudvinavičienė.
Nors vienoje iš bylų anksčiau apylinkės teismas A. Kandrotui buvo skyręs lygtinę metų ir trijų mėnesių bausmę, dabar apeliacinis teismas siunčia kalėti realiai.
„Teisėjų kolegija atsižvelgdama į tai, kad Antanas Kandrotas nesitaiso, kad daro nuolat nusikalstamas veikas, mano, kad formalios bausmės paskyrimas nepasiektų savo tikslų <...>. Tik realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimas šioje konkrečioje situacijoje pasieks savo tikslus“, – pridėjo V. Liudvinavičienė.
Kad kalėjimo neišvengs, panašu, A. Kandrotas nujautė – savo socialinių tinklų paskyroje savaitgalį buvo užsirašęs: „Galimai paskutinis live“.
„Aš kaip ir maniau, kad nu gal teismas vis dėl to užteks proto atsižvelgt į tai, kad byla absoliučiai suklastota. Ką jau vieną kartą Aukščiausiasis teismas išaiškino ir grąžino, dabar vėl duosim į Aukščiausią“, – šiandien sakė nuteistas A. Kandrotas.
Įžvelgė sąmokslo teorijų
Celofanas jam nepalankų nuosprendį bando apipinti sąmokslo teorijomis.
„Aš net neabejojau, kad man Landsbergis už tai, kad pirmą kartą Lietuvos istorijoje Sausio 13-osios minėjimo metu buvo viešai pasakyta visuomenės tam tikros grupės gėda, kad Landsbergis už tai neatleis. Nu, ir matai, kad tas senelis vis dar pakankamai įtakingas“, – sakė jis.
A. Kandroto ir jo palaikytojų rėkaliojimus per Sausio tryliktąją greitai nutraukė policija.
Kalėjime už sukčiavimą nuteistas A. Kandrotas jau yra praleidęs beveik metus, tačiau Aukščiausiasis teismas bylą grąžino nagrinėti iš naujo, todėl Celofanas išėjo į laisvę. Kiek metų kalės dabar, dar turės nuspręsti bausmes subendrinęs Kauno teismas. Praėjusį kartą A. Kandrotas išvežti į kalėjimą atvykusių pareigūnų neįsileido – jie į butą įėjo per balkoną.
Už finansinius nusikaltimus nuteistas A. Kandrotas siekia kandidatuoti į prezidentus, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jo neregistravo, nes visi Lietuvos bankai jam atsisakė atidaryti rinkiminę sąskaitą.