Šeštadienio naktį iš Vilniaus oro uosto išskrido grupė Lietuvos alpinistų. Galutinis jų kelionės tikslas - Aliaska. Aukščiausio Š.Amerikos kalno viršukalnę pirmą kartą bandys pasiekti net devyni mūsų šalies alpinistai. Makinlio aukštis - 6194 metrai.
Iš Vilniaus per Frankfurtą į Ankoridžią išskrido devyni mūsų šalies alpinistai: grupės vadovas Ernestas Markšaitis, Audrius Ražaitis, Audrius Žiugžda, Egidijus Kipurys, Tautvydas Žilinskas, Tomas Milašauskas, Darius Vaičiulis, Tadas Jeršovas ir vienintelė moteris - Asta Komkaitė.
Komandos tikslas - įkopti į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršukalnę Makinlį, kuri rečiau vadinama nacionalinio parko vardu Denali.
Makinlis nėra techniškai sudėtinga viršukalnė, tačiau stūkso šiauriau nei 63 laipsniai šiaurinės platumos, o viršūnę pasiekia mažiau nei pusė kopiančiųjų.
Pagrindiniai alpinistų tykantys alpinistų, - pakeliui į viršukalnę tykančių ledo plyšių, labai stiprūs vėjai ir šalčiai.
Šiuo metu arti Makinlio viršukalnės temperatūra nukritusi iki 40 laipsnių šalčio pagal Celsijaus skalę.
Lietuvių alpinistų komanda - įvairi ir joje yra ne tik sportininkų ekstremalų, bet ir matematikų, teisininkų, ekonomistų, verslininkų.
D.Vaičiulis yra įkopęs į du „aštuoniatūkstantininkus", jis - pirmasis lietuvis, pasiekęs Čo Oju (8201 metro aukštis), ir ketvirtasis Lietuvos alpinistų, kuris įkopė į aukščiausią planetos kalą Everestą, (8850 metrų).
A. Ražaitis pasiekė aukščiausias viršūnes Pietų Amerikoje (Akonkagva, 6959 m) ir Afrikoje (Kilimandžaras, 5895 m).
A. Komkaitė, E. Kipurys ir E. Markšaitis įkopė į „septyniatūkstantininkus" Pamyre. T. Jeršovas yra sėkmingai organizavęs ne vieną kalnų žygį Nepalo Himalajuose, o T.Žilinskas turi ilgametę orientavimosi ir kalnų dviračių patirtį.
Prieš ekstremalią kelionę į Makinlį, alpinistai treniravosi Lietuvoje. Kopimo metu planuojama turėti palydovinį ryšį, todėl bus galimybė nuolat pranešinėti apie ekspedicijos eigą.
Pirmieji į Makinlį įkopė (1913 m. birželio 7 d.) amerikiečiai Hudson Stuck, Harry Karstens, Walter Harper ir Robert Tatum.
Kalno pavadinimas Denali indėnų denainų kalba reiškia „didysis". 1897 m. kalnui oficialiai suteiktas Makinlio pavadinimas JAV prezidento William McKinley garbei.