Grupė Jungtinių tautų žmogaus teisių ekspertų išreiškė susirūpinimą dėl to, jog Hondūre galėtų būti sukarintų Kolumbijos karinių organizacijų atstovų.
Hondūrą šiuo metu valdo po karinio perversmo į valdžią atėjęs Roberto Micheletti. Teisėtas šalies prezidentas Manuelis Zelaya buvo priverstas išvykti iš šalies.
Pasak organizacijos atstovų, jie turi duomenų jog bent 40 buvusių sukarintų Kolumbijos savigynos organizacijos narių dabartinė Hondūro valdžia nusamdė tam, jog padėtų susirėmimuose su Manuelio Zelayos rėmėjais. Kiti šaltiniai nurodo jog dabar Hondūre yra apie 120 iš visos Lotynų Amerikos sukviestų kariškių.
R. Micheletti kaltinimus neigė. Pasak jo vyriausybė niekada niekam nemokėjo už tai, jog būtų nuskriaustas bent vienas hondūrietis.
Tuo tarpu ekspertai nerimauja, jog tiek policija, tiek samdiniai naudoja pasiklausymo įrangą, mėgindami nuspėti tolimesnius M. Zelaya veiksmus. Šis, po to, kai buvo priverstas palikti šalį, į ją grįžo ir dabar yra priverstas likti Brazilijos ambasados Tegucigalpos mieste teritorijoje.
„Prašome, jog valdžia nesunkintų padėties ir nesinaudotų samdiniais. Be to, ištirtų visus įtarimus, dėl jų buvimo šalies teritorijoje“, reikalavo ekspertai, vadovaujami ispano José Luis Gómez del Prado.
Dėl įvykių Hondūrę susirūpinimą išreiškė ir Vakarų valstybių vadovai.