„Toyota“ atšaukia apie 3,4 mln. transporto priemonių visame pasaulyje, kadangi avarijos metu gali neišsiskleisti automobiliuose sumontuotos oro pagalvės. Susijusiose transporto priemonėse yra įmontuoti oro pagalvių valdymo kompiuteriai, pagaminti bendrovės „ZF-TRW“, kurie yra jautrūs elektriniams trikdžiams ir gali nepasiųsti signalo išskleisti oro pagalves.
Jungtinėse Valstijose ši problema gali būti susijusi net su 12,3 mln. transporto priemonių, kurias pagamino šešios gamintojos. Gali būti, kad dėl minėto defekto jau žuvo aštuoni žmonės. JAV saugos reguliuotojos šiuo metu atlieka tyrimą.
Tuo metu „Honda“ atšaukia apie 2,7 mln. transporto priemonių JAV ir Kanadoje, kuriose įmontuoti „Takata“ oro pagalvių pripūtimo įtaisai, nors jie ir nėra to paties modelio, kaip įtaisai, dėl kurių defekto pasaulyje jau žuvo 25 žmonės. Vis dėlto įmanoma, kad oro pagalvės išsiskleidimo metu metu metalinis balionėlis su dujomis, inicijuojančiomis pripūtimo procesą, gali susprogti, o skeveldros gali sužeisti vairuotoją ar keleivius.
Abi bendrovės apie atšaukimus pranešė antradienį.
Pareiškime „Toyota“ teigė, kad kompiuteris gali būti nepakankamai apsaugotas nuo elektrinių trikdžių. Dėl šios problemos oro pagalvės gali prisipūsti nevisiškai arba jos gali visai neišsiskleisti. Prietaisai, paruošiantys saugos diržus susidūrimui, taip pat gali neveikti.
Daugeliu atvejų „Toyota“ pardavėjai įmontuos trikdžių filtrą tarp oro pagalvių valdymo kompiuterio ir laidų, tačiau kai kuriose transporto priemonėse prekiautojai patikrins kompiuterį, kad nustatytų, ar filtras reikalingas. Apie tai savininkams bus pranešta iki kovo vidurio.
Atšaukimas taikomas tam tikriems 2011–2019 metų gamybos „Corolla“, 2011–2013 metų gamybos „Matrix“, 2012–2018 metų gamybos „Avalon“ ir 2013–2018 metų gamybos „Avalon Hybrid“ automobiliams Jungtinėse Valstijose.
„Honda“ atšaukia tam tikrus „Honda“ ir „Acura“ automobilius, pagamintus nuo 1996 iki 2003 metų.