Padedamas žvalgybos detektyvas Anthony Pellicano kontroliavo JAV valdžios ir pramogų verslo elitą.
JAV scenos ir politikos garsenybės lengviau atsipūtė, kai išgirdo griežtą Kalifornijos teismo nuosprendį A. Pellicano, kurio sukaupti garso įrašai galėjo atskleisti slapčiausias jų nuodėmes.
Sulaukė teisingumo valandos
Vienoje sudėtingiausių bylų per visą JAV kriminalistikos istoriją padėtas taškas. Gruodžio pabaigoje žymus Holivudo garsenybių ir įtakingų politikų seklys A. Pellicano, garsėjantis kaip galutinio problemų sprendimo meistras, buvo nuteistas kalėti penkiolika metų.
Griežta bausmė 64 metų detektyvui skirta už tai, kad vadovavo nusikalstamai gaujai, kuri klausėsi telefoninių pokalbių ir kyšininkavo. Vyras yra kalėjęs ir už ginklų ir sprogmenų laikymą.
Šis privatus Los Andželo detektyvas padėjo ne vienai Holivudo kino žvaigždei išsisukti nuo rimtų teisėsaugos kaltinimų. Jo paslaugomis naudojosi netgi pripažinti politikai.
Tarp A. Pellicano klientų buvo ir buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas bei šio posto atkakliai siekusi jo sutuoktinė Hillary.
Du mėnesius trukusio teismo proceso dalyvių netrikdė, kad tarp liudytojų buvo Holivudo aktoriai Chrisas Rockas, Garry Shandlingas, įtakingi kino pramonės bendrovių vadovai Michaelas Ovitzas ir Bradas Grey.
A. Pellicano buvo papirkęs informatorius bei elektroninės žvalgybos antenų specialistus ir įrengęs slaptą klausymosi mazgą bet kurio abonento linija. Neišskiriant Holivudo kino studijų, aktorių bei muzikantų prabangių vilų ar įtakingų politikos veikėjų kabinetų.
Yra liudijimų, kad detektyvas gyrėsi sugebąs užfiksuoti net atodūsius Vašingtone esančiame Baltųjų rūmų miegamajame.
Tokiu būdu dabar Los Andželo federaliniame kalėjime sėdintis detektyvas laisvėje rinko informaciją, kuria buvo užsimojęs šantažuoti ne tik ekrano ir politikos garsenybes, bet ir jų artimuosius.
Pradžiamokslis – šifruotojų būryje
A. Pellicano vardą Holivude ilgus metus žinojo kone visi. Jo tėvai iš Sicilijos emigravo į JAV. Būsimasis seklys gimė Čikagos darbininkų priemiestyje ir užaugo gatvėje.
Tarnaudamas kariuomenenėje Anthony pateko į ryšių būrį ir išmoko šifruoti sudėtingus pranešimus. 1969 metais jis tapo privačiu detektyvu. Pirmaisiais veiklos metais netgi rado kelis pagrobtus vaikus.
Netrukus A. Pellicano pradėjo sukiotis tarp garsenybių. 1977 metais buvo pranešta, kad jis rado iš Čikagos kapinių pagrobtą aktorės Elizabeth Taylor vyro Mike‘o Toddo kūną.
Taip Anthony išgarsėjo visose JAV. Pakerėta neįprastų A. Pellicano gabumų, E. Taylor supažindino jį su įtakingiausiais bičiuliais.
Netrukus seklys pasirašė sutartį su vienu Holivudo teisininku. 1982 metais jie laimėjo bylą gindami garsų klientą – automobilio „DeLorean“ (1981-aisiais buvo pripažinta geriausia metų mašina) dizainerį Johną DeLoreną, apkaltintą prekyba kokainu. Tada A. Pellicano pavyko diskredituoti svarbiausią liudytoją.
Žymaus dizainerio byla atvėrė sekliui kone visas duris Holivude. Po metų jis persikėlė į netoliese esantį Sanseto bulvarą, kuriame atidarė kontorą.
Demaskavo pašiurpinta žurnalistė
Garsenybės tuokiasi, skiriasi, jas persekioja ir šantažuoja pamišę gerbėjai, jos nuolat bylinėjasi su prodiuseriais ir žiniasklaida. Todėl labai vertinami ne tik subtiliai dirbantys advokatai, bet ir privatūs detektyvai. Tad A. Pellicano netrūko darbų ir žinomų klientų.
Į jį kreipėsi net dainininko Michaelo Jacksono atstovai. Anthony 1995 metais pavyko užgniaužti garsiąją popkaraliaus bylą, kai vieno berniuko tėvai buvo apkaltinę atlikėją sūnaus seksualiniu tvirkinimu.
Prieš ketverius metus pusiau nelegali A. Pellicano veikla baigėsi. Jis užsitraukė teisėsaugos nemalonę, kai 2002-aisiais užsakė įbauginti įtakingo JAV dienraščio „The Los Angeles Times“ žurnalistę Anitą Busch.
Policijai pavyko atskleisti, jog seklys nusamdė vienai rusų mafijos gaujai priklausantį vyruką, kad šis pašiurpintų nelegalios jo veiklos pėdsakus aptikusią moterį. 2002 metų vasarą seklio pasiųstas rusas ant sudaužyto žurnalistės automobilio lango paliko nugaišusią žuvį su rože žiotyse ir raštelį, kuriame buvo vienintelis žodis: „Sustok.“
Gavusi žurnalistės A. Busch skundą policija surengė reidą detektyvo biure. Čia buvo rasta tiek sprogmenų, kad jų būtų pakakę dviem keleiviniams lėktuvams „Boeing 747” susprogdinti.
Šmėžavo ir „Watergate“ skandale
Per kratas kriminalistikos ekspertus kur kas labiau sudomino A. Pellicano sukonstruota pokalbių įrašymo įranga. Tyrėjus apstulbino, kad šie įrenginiai nė kiek nenusileido FTB ir ČŽV būstinėse naudojamiems prietaisams.
Apie išskirtinius A. Pellicano gabumus amerikiečių teisėsauga žinojo seniai, nes detektyvas suvaidino svarbų vaidmenį nagrinėjant „Nixono įrašus“.
1973-iaisiais „Watergate“ skandalo įkarštyje tuometinis JAV prezidentas Richardas Nixonas specialiai sudarytai komisijai turėjo atiduoti magnetofono įrašus, darytus Baltuosiuose rūmuose slapta įmontavus mikrofonus.
Tačiau paaiškėjo, kad svarbiausioje juostoje buvo ištrintas beveik 20 minučių trukmės pokalbis. Net kelis dešimtmečius ekspertus domino ištrinta pokalbio dalis. A. Pellicano pasitelkė modernias technologijas ir įrodė, kad neįmanoma be pėdsakų ištrinti garso iš magnetinės juostos.
Sumanusis detektyvas nagrinėjo ir vaizdo juostą, kurioje nufilmuotas prezidento Johno F. Kennedy nužudymas Dalase. Anthony padarė išvadą, kad į prezidentą šauta daugiau nei du kartus. Tai dar labiau sustiprino nuo senų laikų skleidžiamus įtarimus, kad pasikėsinimą galėjo surengti JAV mafijos atstovai ir su jais susiję profesinių sąjungų lyderiai.
A. Pellicano kaip ekspertas dalyvavo daugelyje teismo bylų ir jo parodymų niekam nepavykdavo užginčyti. Tačiau kai pats tapo įtariamuoju, pareigūnai labiausiai džiaugėsi jo kontoroje radę svarių įkalčių, kad tirdamas bylas detektyvas daugybę metų slapta klausėsi įžymybių pokalbių.
Šiuose pokalbiuose minimos galingiausios pasaulyje valstybės aukštų pareigūnų pavardės – nuo A iki Z. Detaliai aptariami priėjimo prie jų būdai ir įkainiai, silpnybės, vieša ir užkulisinė veikla, neišskiriant intymiausių gyvenimo epizodų.
TIK FAKTAI:
Kompiuterinė įranga, kuria A. Pellicano įrašinėjo pokalbius telefonu, jo biure užėmė visą sieną. Ją sudarė tūkstantis susistemintų rinkmenų.
Detektyvui pavyko nutildyti buvusio JAV prezidento B. Clintono meilužes Jennifer Flowers ir Monicą Lewinsky.
Holivude kalbama, kad aktorių Tomo Cruise‘o ir Nicole Kidman santuoka iširo tik todėl, kad paprašytas T. Cruise‘o atstovų A. Pellicano rado N. Kidman kompromituojančių faktų.
Pradėjus tirti aktoriaus Steveno Seagalo turto prievartavimo bylą, pirmąsyk pavyko įrodyti, kad seklys naudojosi neteisėtais būdais. Tarp teismą pasiekusių garsajuosčių buvo ir slapta darytas A. Pellicano įrašas, kuriame Niujorko gangsteriai linksmai juokiasi pasakodami, kad užspeista į kampą kovinių filmų garsenybė prileido į kelnes.