Seimo narys Julius Veselka Vyriausybės valandoje Seime teigė, kad susitikime su „Hitachi“ atstovais parlamentarams paaiškėjo, jog „Hitachi“ apie kaštus nieko nežino, jokių akcijų pirkti nežada.
„Jūs iššvaistėte jau turbūt ne vieną šimtą milijonų. Jums aišku, o „Hitachi“ atstovams niekas neaišku“, – sakė jis kreipdamasis į energetikos ministrą Arvydą Sekmoką.
Ministras Seimo nariams dar kartą pakartojo, kad „Vyriausybei pritarus, kartu su verslo planu Koncesijos sutartis bus pateikta Seimui“.
Jo teigimu, informacija, kuria remiamasi, yra paremta dokumentais. „Praeitais metais „Hitachi“ pateikė pasiūlymą, kuris yra galiojantis. Šia informacija remiamasi ir ji bus pateikta.“
Ministras sakė, kad „Hitachi“ „neįpareigota atskleisti informaciją, dėl kurios kalbamasi ne tik su jais, bet ir su kitais regioniniais partneriais“. Jis pridūrė: „Jeigu nenorite girdėti informacijos, tai ir negirdite.“
Atsakydamas parlamentarų klausimus, kiek vis dėlto gali kainuoti VAE gaminama elektros energija, energetikos ministras dar kartą pakartojo, kad tie skaičiai žinomi viešai.
„Tie skaičiai žinomi, jie nustatyti kaip tikslai mūsų derybininkams, ir tai yra kaštai VAE gyvavimo laikotarpiu, įskaitant kuro, eksploatavimo kaštus, uždarymo kaštus. Tai yra 7–10 centų už kilovatvalandę.“
Per Vyriausybės valandą Seime jis dar kartą pareiškė, kad visa informacija bus pateikta kartu su Koncesijos sutartimi verslo plane. O sutartyje to nėra, nes sutartis – tai susitarimas, kad Lietuva suteikia teisę „Hitachi“ įgyvendinti projektą. Visa kita esą bus verslo plane.
Į klausimą, ar yra numatytas veiksmų planas, jeigu regioniniai partneriai atsisakytų kartu su Lietuva statyti naują jėgainę, A. Sekmokas atsakė teigiamai, tačiau, anot jo, visi alternatyvūs variantai būtų gerokai brangesni ir ekonomiškai mažiau naudingi.
Paklaustas apie biodujų, geoterminės, saulės šviesos energijos gamybos plėtrą, ministras sakė, kad atsinaujinančių energijos išteklių plėtra yra vienas iš prioritetų. Jo teigimu, parama įgyvendinti tokius projektus bus skiriama per numatomus specialius subsidijuojančius tarifus, kurie užtikrins atsipirkimą.