Kaip portalą tv3.lt informavo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) atstovė, skubios pagalbos skyrius dėl šiandien ledu padengtų gatvė sulaukė intensyvesnio, nei įprasta, pacientų, patyrusių traumas skaičiaus.
„Jei vidutiniškai per parą kreipiasi apie 100 traumatologinių pacientų, tai vien šio ryto skaičius jau siekia daugiau nei 60 pacientų. Didžiausias srautas buvo tarp 8–10 val., šiuo metu matome tendenciją, kad jis mažėja“, – komentavo Dalia Smagurauskaitė.
Tarp dažniausiai pasitaikančių traumų yra kulkšnių ir stipinkaulių lūžiai. Žmonės kreipėsi ir su šlaunikaulio, dilbio, žastikaulio, blauzdikaulio ir kitais lūžiais, taip pat – sumušimais ir patempimais.
„Pacientų amžius labai įvairus – paslydo ir traumas patyrė tiek vyresnio amžiaus, tiek jaunesni žmonės“, – nurodė ligoninės atstovė.
Kada vykti į ligoninę?
Skubios pagalbos skyriaus gydytojai rekomenduoja prieš einant į lauką įvertinti oro sąlygas, savo jėgas ir būtinybę kažkur eiti. Jei šaligatviai pasidengę ledu, kelionę reikėtų atidėti.
Jei ėjimo išvengti nepavyks, reikėtų avėti tinkamą avalynę: batai turėtų būti neslystančiu padu, su aulu, kuris padeda išlaikyti stabilią čiurnos padėtį.
Jei griuvimo išvengti nepavyko, nereikia skubėti tuoj pat keltis – geriau įvertinti situaciją, skausmą, ar galūnė funkcionuoja, pabandyti lėtai atsistoti. Sumuštą kūno vietą rekomenduojama šaldyti kompresais.
Jei praėjus dienai skausmas nesumažėja ar jei po traumos negalite priminti sužalota galūne, matoma akivaizdi galūnės deformacija – reikėtų kreiptis į gydytojus.
Portalas tv3.lt primena plačiau rašęs, kaip saugiai elgtis ant ledo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!