61 proc. šalies gyventojų per trejus paskutinius metus banke ar kreditų bendrovėje ėmusių vartojimo paskolą, tai darė vieną, o beveik trečdalis – du arba tris kartus. Keturių ar penkių vartojimo kreditų per pastaruosius metus prireikė 5 proc. gyventojų, šešių ir daugiau – dviem nuošimčiams.
Tyrimas atskleidė, kad per paskutinius trejus metus daugiau nei vieną paskolą ėmę asmenys dažniausiai buvo ištikimi vienam kreditoriui – tik tos pačios kreditų įstaigos paslaugomis naudojosi 48 proc. paskolos gavėjų. Analogiško tyrimo, atlikto 2013 metais, duomenys rodo, kad lojalus vienam kreditoriui buvo tik kas trečias šalies gyventojas.
„Apklausos duomenys atskleidžia, kad auga besiskolinančiųjų lojalumas kreditų įstaigoms. Tai rodo, kad rečiau vaikomasi vienadienių pasiūlymų ar akcijų, vertinama aptarnavimo kokybė, o tai ir suteikia pasitikėjimą konkrečiu kreditoriumi. Be to, tyrimo duomenys atkreipia dėmesį ir į augančią konkurenciją rinkoje – lojalūs klientai yra labai vertinami, o jiems išlaikyti sudaromos puikios sąlygos“, – sako banko „Bigbank AS“ Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.
Dviem arba trim skirtingiems kreditoriams per paskutinius trejus metus įsipareigoję buvo beveik trečdalis gyventojų, ėmusių keletą paskolų. Iš keturių arba penkių skirtingų įstaigų skolinosi 7 proc., o iš šešių ir daugiau – 4 proc. gyventojų.
Labiau iš paskolas teikiančių bendrovių nei iš tradicinių bankų linkę skolintis jaunesni gyventojai. Bankais labiausiai pasitiki 40–49 metų amžiaus lietuviai. Paskolas bankuose moterys, priešingai nei vyrai, ima šiek tiek dažniau nei kreditų bendrovėse, o pastarųjų klientais dažniau tampa ne vieną paskolą turintys asmenys.
Šių metų balandžio mėnesį internetu atlikto tyrimo metu apklausta 500 dirbančių vyresnių nei 20 metų amžiaus šalies gyventojų, per pastaruosius trejus metus ėmusių bent vieną paskolą banke ar kreditų bendrovėje, ir kurių mėnesio pajamos – ne mažesnės nei 200 eurų.