• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet bendrovė „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ėmėsi keisti senus elektros skaitiklius į išmaniuosius. Dalis gyventojų pastebėjo, kad nauji skaitikliai prisuka daugiau elektros, todėl išaugo ir sąskaitos. Taigi skaitiklių dar nepasikeitę žmonės suskubo jų atsisakyti. Tačiau yra besipiktinančių, kad ESO darbuotojams jų nuomonė nerūpi, esą jie skaitiklius keičia be gyventojų sutikimo. 

Šiemet bendrovė „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ėmėsi keisti senus elektros skaitiklius į išmaniuosius. Dalis gyventojų pastebėjo, kad nauji skaitikliai prisuka daugiau elektros, todėl išaugo ir sąskaitos. Taigi skaitiklių dar nepasikeitę žmonės suskubo jų atsisakyti. Tačiau yra besipiktinančių, kad ESO darbuotojams jų nuomonė nerūpi, esą jie skaitiklius keičia be gyventojų sutikimo. 

REKLAMA

Socialiniame tinkle „Facebook“ gyventojai dalijosi, kad istorijomis, kad atsisakė keisti skaitiklius, nors ESO grasino ir baudomis ar atjungti elektrą. 

„Paskambino ESO specialistai ir sakė, kad nori pakeisti skaitiklį. Atsakiau, kad nesutinku, pirmiausia noriu pamatyti šio prietaiso sertifikatą.  

Specialistai grasino, kad man bus atjungta elektra, jeigu nepasikeisiu skaitiklio. Tačiau daugiau jokių skambučių ir nebesulaukiau, kol kas ramu. Pažiūrėsiu, kas bus toliau“, – rašė vilnietė Jolanta. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kita vilnietė Miglė piktinosi, kad jai skaitiklį pakeitė ESO net nepranešę. 

„Jau po visko paskambino ir pasakė, kad skaitiklis pakeistas. Manęs niekas neklausė, sutinku ar ne. Argi tai teisėta?“ – piktinosi moteris. 

REKLAMA

Dar kita gyventoja pasakojo, kad jai skaitiklis buvo pakeistas, irgi neatsiklausus. 

„Buvau išvykusi, kai grįžau, skaitiklis jau buvo pakeistas. Skambinau ir rašiau ESO, reikalauju jį išmontuoti. Tačiau jie nekelia ragelio, neatrašo į laiškus. Jiems jų klientai nesvarbūs, svarbu, per prievartą įkišti tą skaitiklį“, – skundėsi moteris. 

Tuo metu Darius rašė, kad piktintis neverta. 

„Norim ar nenorim, bet skaitikliai bus pakeisti. Niekam neįdomi mūsų nuomonė. Svarbu, kad tik apmokėtume elektros sąskaitas“, – ironizavo vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakyti skaitiklio neįmanoma? 

ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas informavo, kad iš tiesų atsisakyti skaitiklio neįmanoma. 

„Skaitiklis – elektros tinklo elementas, priklausantis ESO, todėl atsakomybė už jo sklandų veikimą tenka ESO. Kada ir dėl kokių aplinkybių apskaitos prietaisas keičiamas – sprendžia ESO. 

Visi esami skaitikliai bus keičiami į išmaniuosius dėl to, kad galėtume užtikrinti geresnes ir kokybiškesnes paslaugas“, – tikino bendrovės atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, išmanieji skaitikliai prisidės prie pagrindinių Lietuvos ir Europos Sąjungos tikslų energetikos sektoriuje įgyvendinimo, tuo pačiu padės pagerinti energijos naudojimo efektyvumą. 

„Tą daryti ESO įpareigoja ir Nacionalinė energetikos nepriklausomybės strategija“, – komentavo įmonės atstovas.  

Jo teigimu, ESO vykdomas išmaniųjų skaitiklių diegimas numatomas dviem etapais.  

REKLAMA

„Šiemet bendrovė jau įdiegė 200 tūkst. išmaniųjų elektros skaitiklių. Kasdien bendrovės inžinieriai pakeičia apie 2 tūkst. apskaitos prietaisų, o kitais metais planuojama iš senųjų į išmaniuosius pakeisti apie pusę milijono skaitiklių. Išmaniuosius skaitiklius planuojama įdiegti iki 2026 m. gyventojams, kurie per metus naudoja daugiau nei 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos bei visiems verslo klientams. 

REKLAMA

Nuo 2026 m. – bus keičiama visiems likusiems gyventojams, pasibaigus senųjų skaitiklių metrologinei patikrai arba jiems sugedus“, – komentavo P. Kalmantas.

Pataria, ką daryti, kad elektros sąskaitos netikėtai neišaugtų

Portalas tv3.lt primena, kad rudenį gyventojai ėmė skaičiuoti ir nuogąstauti, kad pakeitus elektros skaitiklius, jiems išaugo elektros sąskaitos. Tuomet ESO aiškino, kokiais atvejais tai galėjo nutikti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ESO darbuotojai, atlikdami patikrinimus, keisdami skaitiklius arba atvykę klientų prašymu ir vykdydami kitus darbus visuomet nurašo faktinius elektros skaitiklio rodmenis. Pasitaiko atvejų, kai po tokio rodmenų nurašymo klientus pasiekia gerokai išaugusios negu įprasta sąskaitos. 

Dažniausiai tai lemia, kad klientai laiku nedeklaravo savo skaitiklio rodmenų ir neatsiskaitė už elektros energiją, todėl per keletą mėnesių, o kartais – net ir metų, susikaupia skola, galinti siekti šimtus ar tūkstančius eurų. 

REKLAMA

Esą vadovaujantis galiojančiu reguliavimu, už neapmokėtas elektros energijos kilovatvalandes yra taikomos nurašymo metu galiojančios elektros tiekėjų kainos, nes tiekėjai elektros energiją perka ir apskaitą vykdo tą mėnesį, kurį buvo deklaruotas vartojimas. 

Taip pat rudenį ESO specialistai susidūrė su situacija, kai klientą pasiekė maždaug 18 tūkst. eurų sąskaita už elektros energiją, nors iki tol jis mokėdavo apie 16 eurų per mėnesį. Paaiškėjo, kad klientas 2019 metais įsigijo komercinį objektą ir mokėdavo verslo klientams kiekvieną mėnesį taikomą elektros galios dedamąją. 

REKLAMA

Tačiau elektros skaitiklio rodmenų nedeklaravo nuo 2019 m. vidurio ir taip susikaupė daugiau negu 20 tūkst. kilovatvalandžių už beveik pusketvirtų metų laikotarpį. ESO darbuotojui šių metų rugsėjį nurašius ir nufotografavus faktinius skaitiklio rodmenis, buvo išrašyta sąskaita už iki tol nedeklaruotą elektros energijos kiekį rugsėjį galiojusiais tarifais. 

Primintina, kad tų klientų, kurie dar neturi išmaniojo skaitiklio, pareiga – faktinius skaitiklio rodmenis deklaruoti kiekvieną mėnesį. Taip ne tik bus laiku atsiskaityta už elektros energiją, bet ir užtikrinta, kad klientai nesulauks staigmenos, kai išrašoma sąskaita už, pavyzdžiui, metus vartotą elektros energiją. Be to, rodmenų deklaravimas leidžia klientams sekti savo elektros energijos suvartojimą. 

ESO klientų aptarnavimo specialistai pastebi, kad pasitaiko ir kitokių nesusipratimų. Pavyzdžiui, klientai atsiskaito už bendroms namo laiptinės reikmėms reikalingą elektros energiją, vos kelis eurus per mėnesį ir mano, kad taip sumokėjo ir už savo bute suvartotą energiją. 

tv3.lt

Taip ir neaišku kaip tie nauji skaitliukai gerins naudojimo efektyvumą? Miglos pūtimas ir atviras melas, kad prastumti savo biznius, nes absurdas kas skaitliukas padės mažiau sunaudoti, kai žmogus pats arba taupo arba ne. Tai dar vienas Šimonytės ministras, kurį gyrė, kad jis dvigubai sumažino energetikos priklausomybę. Elgiasi , kaip vagys kurie turi leidimą vogti,nes lojalūs partijai.
Na, kaip jūs nesuprantate
Na, kaip jūs nesuprantate
Skaitikliai tam ir keičiami, kad prisuktu daugiau. Padarykite eksperimenta - išjunkite visus elektros prietaisus ir pamatysite, kad skaitliukas vis tiek sukasi.
Taip nė žodžio ir neatsakė apie skaitiklių sertifikatą, tikslumą ir paklaidas. Matyt yra ką slėpti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų