Skaudžiausiu šios paros kriminaliniu įvykiu policijos pareigūnai įvardijo incidentą Lentvaryje (Trakų r.). Bute moteris peiliu sužalojo motiną, kuri dėl daugybinių durtinių žaizdų galvoje ir krūtinėje paguldyta į ligoninę. Savo ruožtu įtariamoji dukra paguldyta į Vilniaus psichiatrijos ligoninę.
Tuo tarpu vakar Skuode į banko „Swedbank“ skyrių atėjo 86-erių senolis, kuris atsineštu kirviu nusikirto vienos rankos rodomąjį pirštą. Vyras tokia forma protestavo prieš tuos, kurie nepadeda atgauti banke esą laikytų pinigų. Nors pats faktas apie pinigus apskritai iki šiol neįrodytas. Suteikus medicininę pagalbą senolis atsidūrė Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje.
Du paeiliui sekę psichikos sutrikimų turinčių žmonių poelgiai sukėlė diskusijų audrą tarp interneto vartotojų. Jeigu senolio atveju skaitytojai dar svarstė tokio poelgio priežastis, tai motiną sužalojusi dukra sulaukė viešo pasmerkimo. „Į elektros kėdę taip pasielgusią dukrą! Tokius žmones reikia izoliuoti, kad niekas panašaus nepasikartotų“, - patarimus žarstė internautai.
Apie psichikos sutrikimų turinčių žmonių elgesio ypatumas Balsas.lt papasakojo psichiatrė-psichoterapeutė gydytoja Rasa Ruseckienė:
- Kokios priežastys gali lemti tokį nusikaltimų ir nelaimių pagausėjimą?
- Tokių įvykių priežastys gali būti labai įvairios, reikėtų įvertinti kiekvieną asmenį individualiai. Gali būti, kad jau yra psichikos sutrikimų turintys asmenys, gali būti, kad būtent tokioje situacijoje šie psichikos sutrikimai manifestavo.
- Kaip su tokiu žmogumi geriausia elgtis, kad pavyktų numalšinti staiga kilusią agresiją?
- Jei pavyksta, svarbu šioje situacijoje išlikti ramiam ir pagal galimybes kviesti pagalbą. Paprastai tokios situacijos labai išgąsdina ir aplinkinius žmones, tad geriausia ką galima padaryti yra kviestis pagalbos.
- Kokios yra psichikos sutrikimų turinčių žmonių charakterio ypatybės?
- Dažniausiai žmogus būna emociškai nestabilus, gali būti psichozėje, sujaudintas, nerimastingas, išsigandęs, turintis įvairių sunkių vidinių pergyvenimų. Tokių žmonių nuotaika gali būti depresiška, dažnai jie jaučiasi beviltiški. Tai ne charakterio bruožai, o būsena, kuomet atsitinka šios situacijos, apibūdinantys simptomai.
- Kaip atskirti, kad žmogus turi problemų su psichika? Koks jo elgesys tą išduoda?
- Ar žmogus gali taip pasielgti – pasakyti neretai yra sunku, ypač jei jis apie tai niekada nėra kalbėjęs. Galima įžvelgti pablogėjusią nuotaiką, pasikeitusį elgesį, atsiradusią baimę, kitus simptomus, kurie gali sąlygoti nelaimę, bet tikrai ne visada.
Kraupus išpuolis
Balsas.lt primena, kad itin skaudi nelaimė ir sunkus nusikaltimas padarytas šių metų rugsėjo pradžioje Telšių rajone. Ten be žinios dingusi, o po poros dienų už puskilometrio nuo namų esančiame tvenkinyje rasta septynerių metų mergaitė. Vėliau nustatyta, kad surištomis rankomis ir kojomis mergaitė į vandenį buvo panardinta gyva.
Dėl mergaitės nužudymo sulaikytai, o po to trims mėnesiams suimtai mažametės kaimynei planuojama skirti teismo psichiatrijos ekspertizę. Specialistai privalės atsakyti, ar 25-erių suimtoji nusikaltimo metu galėjo suvokti savo veiksmus ir juos valdyti.
Tyrėjams žinoma, kad viename daugiabutyje su auka gyvenusi įtariamoji turi psichikos negalią. Anot prokurorų, nusikaltimas prieš mažametį vaiką greičiausiai ir buvo įvykdytas dėl psichinių problemų. Pirminiais pareigūnų duomenimis, su mergaite jos kaimynė susidorojo viena.
Į teisėsaugos pareigūnų akiratį ši moteris iki šiol nebuvo pakliuvusi. Anot Ryškėnų seniūnijos darbuotojų, vietos gyventojai jiems nėra užsiminę apie tai, kad neįgalioji būtų buvusi agresyvi bei keltų grėsmę aplinkiniams.