• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitoje dalyje glaustai aprašėme Briuso Li filosofiją, pasaulėžiūrą. Taip pat pateikėme keletą apibendrintų jo minčių apie gyvenimą, laiką, mirtį. Šioje dalyje aprašysime, ką, anot jo paties žodžiais, reiškia būti žmogumi.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiąją straipsnio dalį rasite čia.

Žmogus ir veiksmas

Apie Dominikos Respubliką. Man patinka ši valstybė ir jos žmonės. Dominikos gyventojai išsaugojo tikro žmogaus paprastumą. Ten nėra tiek daug didmiesčiuose sutinkamo veidmainiškumo.

REKLAMA

Apie žmogaus prigimtį. Žmogus – valgantis, miegantis, palaikantis fizinę formą, besidauginantis organizmas. Žmogus – jaučiantis organizmas. Žmogus – kuriantis organizmas.

Sugebame daugiau. Žinoma, žmonės išnaudoja tik mažą dalį savo potencialo, nes neleidžiate sau būti savimi arba visuomenė neleidžia jums būti savimi.

REKLAMA
REKLAMA

Veiksmas – tiesioginis kelias į savigarbą. Veiksmas – tiesioginis kelias į pasitikėjimą ir savigarbą. Visa energija teka ten, kur atverta. Ji noriai pripildo žmones, jos buvimas juntamas.

Neeikvokite jėgų iš karto. Ramiai ir kantriai laukite – kas turi stiprybės, turi ją švelniai globoti. Nereikia bijoti netekti jėgų, svarbu neišekvoti visų iš karto besistengiant pasiekti tai, kam dar neatėjo laikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesiek, bet leisk. Nesiek to, nes tai ateis, kai mažiausiai tikėsies. Eik. Nesiek, tačiau nuo to nebėk.

Protas ir mąstymas

Intelektualus protas – klausiantis protas. Jis nepasitenkina paaiškinimais, išvadomis, tai nėra protas, kuris paprasčiausiai tiki, nes tikėjimas – dar viena išvados forma.

REKLAMA

Nebūk mokymo vergas. Besimokant svarbu netapti vergu. Svarbu nesimokyti nieko neesminio ir nereikalingo, protas yra svarbiausias.

Ištaisytas protas. Ištaisytas protas – pojūčiams neimlus protas. Jis laisvas nuo baimės, pykčio, liūdesio, nerimo ir net meilės. Netekę proto žiūrime ir nieko nematome, girdime ir nieko nesuprantame, valgome ir nejaučiame maisto skonio.

REKLAMA

Nuoširdi mintis. Nuoširdi mintis suprantama kaip mintis susikaupus (ramus žinojimas). Mintis be susikaupimo negali būti nuoširdi.

Atmintis. Supratęs gyvo proto ir gyvos atminties naudą, stengiausi aiškiai užfiksuoti atmintyje visas mintis, kurias norėjau atgaminti, ir sieti šias mintis su atitinkamais subjektais, kuriuos dažnai prisimena protas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasąmonė. Pripažinęs pasąmonės poveikį valiai, pradėjau įdėmiai vertinti galimybę aiškiai ir ryškiai suformuoti pagrindinį gyvenimo tikslą ir linko jo vedančių mažų atkarpėlių paveikslą. Visada saugosiu šį paveikslą pasąmonėje, atgamindamas kiekvieną dieną!

Žinios, idėjos, suvokimas

Žinios. Tai kadaise išmoktos medžiagos atspindys.

Apie mokymąsi. Mokytis – atrasti mūsų neišmanymo priežastį. Tačiau geriausias būdas mokytis – ne kaupti informaciją, o išmokti atverti tai, kas yra mumyse. Kai atrandame, atskleidžiame sugebėjimus, atveriame akis siekdami surasti savo potencialą, pamatyti, kas vyksta, kaip galime prailginti savo gyvenimą, atrandame priemonių krizėms įveikti. Teigiu, kad visa tai vyksta čia ir dabar.

REKLAMA

Idėjų vertė. Idėja – visų kiekvieno gamybos srities, kiekvienos profesijos pasiekimų pagrindas.

Idėjos, apibrėžia Ameriką. Idėjos – tai, ko ieško Amerika. Idėjos Ameriką padarė tuo, kuo ji yra šiandien. Pakanka vienos geros idėjos, kad žmogus taptų tuo, kuo buvo trokšta.

REKLAMA

Trys idėjų rūšys. Įgimtos idėjos, atsitiktinės idėjos (kyla dėl išorinių veiksnių), dirbtinės idėjos (sukuria pats žmogus).

Idėja savaime negali būti klaidinga. Klaida atsiranda vertinimo metu. Idėja savaime nėra klaidinga, tačiau ją tokią padaro vertinimai.

Suvokimas – tiesos kelias. Kelias link tiesos eina per suvokimą, jis nesiremia įsitikinimais ar metodais. Tai būsena be jokių pastangų, žinių, įtikinamų, pasirenkamų duomenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stebėkite ramiai. Viską, kas vyksta aplink jus, stebėkite ramiai.

Trys supratimo sluoksniai. Supratimą sudaro trys sluoksniai: savęs supratimas, tarpinis supratimas (vaizduotės zona), pasaulio supratimas.

Laimė, baimė, troškimai

Laimė – žmogaus moralumo rodiklis. Žmogaus moralumo rodiklis – jo laimė. Kuo geresnis žmogus, tuo daugiau laimės. Laimė – gerovės sinonimas.

REKLAMA

Laimės pasiekimas. Norėdami tapti laimingi ar suformuoti teisingą požiūrį į gyvenimą, turite įgyti žinių – mąstyti, argumentuoti ir kurti. Žinios sukuria grožio troškimą. Visi, kurie moko, turi išmanyti savo dėstomą dalyką.

Paprasti malonumai. Man patinka smulkus lietus. Jis suteikia ramybės jausmą. Man patinka vaikščioti lyjant lietui. Tačiau labiausia man patinka knygos. Skaitau pačias įvairiausias knygas, mėgstu ir grožinę ir negrožinę literatūrą.

REKLAMA

Baimės supratimas. Suprasti savo baimę – pradėti regėti.

Iniciatyva ir baimė. Negali būti iniciatybos, jei žmogus bijo, nes baimė verčia mus laikytis tradicijų, garbinti autoritetus ir t.t.

Sėkmės troškimas. Kaip tik valia sukuria žmogų, nes reikia užsispyrimo, kad pasiektum sėkmę.

Tikrasis troškimas dovanoja ramų lengvumą. Veiksmų atsisakymas teikia ramybės jausmą, pūko lengvumą, tylą, atokvėpį. Jei atrodo, kad negalėsite to padaryti (turite narsią širdį, tačiau darbas reikalauja jėgos), ramiai atsikratykite nerimo, nes turite veikti harmoningai su gamta. Taip žmogus jūda kūrybiška kryptimi.

Valia ir moteris. Be abejonės, vyras turi troškimų, o moteris žino, kaip juos pasiekti!

Kitoje dalyje skaitykite apie darbą, tikslus, sėkmę ir pinigus.

Eugenijus Kaminskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų