Eksliberalas 2016 m. gegužę penkioms dienoms tapo laikinuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku, kai iš šių pareigų pasitraukė teisėsaugos įtarimų sulaukęs Eligijus Masiulis.
Nepasirodė advokatas
Penktadieniniame teismo posėdyje dėl ligos nepasirodžius E. Masiulio advokatui Mindaugui Bliuvui, teismo posėdį nuspręsta atidėti.
A. Guoga po posėdžio žurnalistams bylos aplinkybių nekomentavo.
„Viską, ką pasakiau per apklausas, palikime teismams“, – sakė Europos Parlamento narys.
Jis teigė planuojantis nebedalyvauti jokiuose rinkimuose: „Aš manau, kad mano kaip politiko gyvenimas baigėsi“.
„Manau, kad savo darbą atlikau gerai. Politikoje reikia rotacijos. Reikia leisti kitiems jauniems žmonėms, su proveržiu, su žiniomis, su patirtimi veikti ir dirbti Lietuvos labui“, – tvirtino A. Guoga.
Ambicijos dėl premjero posto
2015 m. europarlamentaras A. Guoga per Liberalų sąjūdžio suvažiavimą pareiškė norintis tapti partijos pirmininku, bet per pirmininko rinkimus A. Guoga surinko 3,5 karto mažiau balsų nei E. Masiulis. Tuomet A. Guoga išrinktas pirmuoju E. Masiulio pavaduotoju.
Vis dėlto A. Guoga buvo įsitikinęs savo sėkme per 2016–2020 metų Seimo rinkimus ir iškėlė sąlygą, kad, jei rinkėjai jį, o ne partijos lyderį, išreitinguos į pirmąją sąrašo vietą, tuomet A. Guogos kandidatūra turėtų būti teikiama į premjerus.
Be to, A. Guoga prabilo partijoje ketinantis sukurti frakciją „Klestinti Lietuva“, į kurios gretas galėtų jungtis visi partiečiai.
Įsibėgėjus tyrimui politikas taip pat pareiškė, kad byloje kaltinamas buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis spaudė jį nekurti atskiros „Klestinčios Lietuvos“ frakcijos Liberalų sąjūdyje.
Atsakydamas į tai R. Kurlianskis pareiškė, kad A. Guoga yra „visiška boba ir mėšlo krūva“, o jų pokalbio metu buvo girtas.
Kurlianskis užtildė
2016 m. Europos Komisijai pareiškus, kad „Lietuvos geležinkeliams“ bus skirta milijoninė bauda už išardytą kelio ruožą, A. Guoga ėmėsi kritikuoti įmonės direktorių Stasį Dailydką.
Tačiau netrukus po to jis nutilo. Vėliau buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Modestas Keseliauskas Specialiųjų tyrimų tarnybai per apklausą tvirtino, kad A. Guogą užtildė tuometinis koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.
Pats A. Guoga per apklausą ikiteisminio tyrimo metu patvirtino, kad pakluso R. Kurlianskiui.
Byloje – aštuoni kaltinamieji
Amžiaus byla vadinamoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti penkiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.
Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o koncernas „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.
Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.
Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.
Valstybinį kaltinimą palaiko prokuroras Justas Laucius. Bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją sudaro pirmininkė Nijolė Žimkienė, Jurgita Kolyčienė ir Ugnius Trumpulis.