Ketvirtadienį Gruzijos parlamentas nuspręs, ar reikia šalyje įvesti nepaprastąją padėtį. Įstatymai nurodo, kad parlamentas prezidento įsaką turi patvirtinti per 48 valandas. Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis įsaką dėl 15-os dienų nepaprastosios padėties šalyje įvedimo pasirašė trečiadienį vakare. Įsakas pradėjo galioti nuo jo paskelbimo akimirkos.
Gruzijos prezidentas įsaką pasirašė po to, kai policija išvaikė daugiatūkstantinį opozicijos mitingą. Kaip teigia Rusijos žiniasklaida, medikų pagalbos prireikė 508 žmonėms. Trečiadienį vakare ligoninėse buvo 115 asmenų, tarp jų – 24 policininkai.
Specialūs Gruzijos vidaus reikalų ministerijos daliniai užėmė privačios televizijos „Imedi“ patalpas ir nutraukė transliaciją. Prieš užėmimą „Imedi“ rodė reportažus iš Tbilisio ligoninių. Valdžia taip pat nutraukė privažios televizijos „Kaw-kasija“ laidas.
Gruzijos prezidentas savo kreipimesi į tautą sakė, kad jis „yra demokratas“, bet „niekada neleis, kad įsivyrautų destabilizacija ir chaosas“ ir vakare įvedė nepaprastąją padėtį sostinėje. „Buvo pervesrmo bandymas ir mes turėjome reaguotis“, sakė Gruzijos premjeras Zurabas Nogaideli.
Po vidurnakčio nepaprastoji padėtis įsigaliojo visoje Gruzijoje. Kaip žiniasklaidą informavo ūkio ministras Georgijus Arveladze, „apribojamas informacijos platinimas, mitingų ir sambūrių bei streikų organizavimas. Praktiškai tai reiškia, kad uždraudžiama visa žiniasklaida, išskyrus valstybinę televiziją.
Privati televizija „Rustavi 2“ po nepaprastosios padėties įvedimo atsisveikino su žiūrovais, žadėdama po 2savaičių atnaujinti transliaciją. Kitos televizijos rodė meninius filmus.
Ketvirtadienio naktį Tbilisyje buvo ramiau. Sustojo metro, centre – visas miesto transportas. Miesto centre išjungti visi bankomatai, bet iki vėlaus vakaro normaliai funkcionavo geležinkelis, oro uostas, telefono ryšys.
Dalis kariuomenės ir policijos pasitraukė iš miesto centro, bet šalia svarbiausių vyriausybės pastatų liko policijos kordonai.