• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliui ėmus skelbti, kad Vakarų spauda pagaliau suprato, kad rugpjūčio karo metu būtent Gruzija buvo agresorė, o ne auka, Tbilisis antradienį pareikalavo, jog būtų vykdomas nepriklausomas karo priežasčių tyrimas, skelbia „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA

Gruzijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Iraklis Alasania paragino Europos Sąjungą įvykdyti nuodugnų tarptautinį 5 dienas trukusio karo priežasčių tyrimą. Gruzija teigia, kad yra pasirengusi tyrėjams suteikti visą informaciją, įskaitant ir įslaptintą medžiagą, esą įrodančią, kad Gruzija nėra karo kaltininkė.

REKLAMA

Priminsime, kad abejones dėl Gruzijos pateikiamos karo pradžios versijos iškėlė „New York Times“ ir „BBC Newsnight“ laida. „New York Times“ citavo kelis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojus, kurie teigė, kad Gruzija karą pradėjo niekieno neprovokuojama.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dar antradienį Rusijos žmogaus teisių organizacija „Memorial“ pareiškė, kad yra pakankamai patikimų įrodymų, pagrindžiančių Tbilisio teiginius, kad gruzinų kaimai buvo apšaudomi dar iki karo pradžios rugpjūčio 7 dieną. Organizacijos atstovas Olegas Orlovas pastebėjo, kad artilerijos susišaudymai Pietų Osetijos pasienyje prasidėjo dar rugpjūčio 1 dieną ir nuo to laiko situacija tik prastėjo. Susišaudymuose esą dalyvavo abi konflikto pusės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu yra išsiaiškinti tai, kas buvo agresorius. Tačiau atsakymas nėra toks paprastas. Aišku, kad Gruzijos karinės pajėgos pradėjo plataus masto karinę operaciją. Tačiau ankstesnės Rusijos provokacijos privertė jas tai padaryti“ - teigė O. Orlovas.

REKLAMA

Tiesa, jis iš karto pridūrė, kad Rusijos provokacijos nepateisina Gruzijos prezidento Mikhailo Saakašvilio veiksmų. Priminsime, kad Gruzijos armija taip pat atakavo civilinius taikinius ir taip pat kaip ir Rusija per karą naudojo kasetines bombas.

„Tačiau ir Rusijos taikdariai neatliko savo darbo tinkamai. Mes žinome, kad Rusija dalijo osetinams ginklus, kuriais jie vėliau iš Rusijos taikdarių pozicijų apšaudydavo Gruzijos teritoriją dar prieš rugpjūčio 7 dieną, kai prasidėjo karas“, - teigė O. Orlovas.

REKLAMA

Tbilisis ir Maskva pateikia visiškai skirtingas karo versijas. Gruzija teigia, kad jos vykdytą Cchinvalio ataką pateisina prieš tai separatistų vykdyti gruzinų kaimų apšaudymai. Tbilisis taip pat teigia, kad Rusija invaziją į Gruzijos teritoriją per Rokio tunelį pradėjo gerokai anksčiau, nei M. Saakašvilis įsakė savo armijai žygiuoti į Pietų Osetiją.

Savo ruožtu Rusija įsitikinusi, kad būtent Gruzija buvo pagrindinė agresorė.

Organizacija „Amnesty International“ teigia, kad karo metu tiek Gruzija, tiek Rusija įvykdė rimtus tarptautinės teisės pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų