Anot jos, išaugus energetinėms kainoms, padidėjus išlaidoms dėl depozitinėje sąskaitoje laikomų lėšų, pernai prokuratūra baigė su skola, o biudžeto augimas daugiausiai ir buvo skirtas skolų padengimui.
„Tačiau norisi tikėtis, kad vis dėlto bus atsižvelgta į mūsų poreikį ir būsime išgirsti ne tik dėl finansavimo, bet ir dėl mūsų atlyginimų. Nes jie tikrai yra nekonkurencingi, tikrai žmonės jau renkasi kitas darbovietes – kalbu ne tik apie prokurorus, bet ir apie kitus darbuotojus, valstybės tarnautojus – jie jau renkasi kitas ministerijas, įstaigas, kur jiems gali pasiūlyti didesnius atlyginimus, nei mes. Labai norėčiau, kad mes būtumėme išgirsti, suprasti“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė prokuratūros vadovė.
N. Grunskienė tvirtino, kad krūviai prokuratūroje auga ir dėl išaugusio nusikalstamumo – pernai jis didėjo beveik dešimtadaliu.
„(...) krūviai prokurorams tikrai yra labai dideli. Jei prokuroras kontroliuoja 60, 70, o kai kuriose vietovėse – net ir 80 ikiteisminių tyrimų, tas krūvis yra labai didelis, sudėtinga įsigilinti į kiekvieną ikiteisminį tyrimą. Labai norėčiau, kad būtume išgirsti, kad būtų atsižvelgta į prokurorų poreikius“, – kalbėjo ji.
Ji taip pat pažymėjo, kad prokuratūros sistema sensta, visi dirbantieji yra vyresni nei 30-ies, 30-40 metų amžiaus prokurorai sudaro kiek daugiau nei dešimtadalį, visi likusieji yra vyresnio amžiaus.
Kartu ji sakė besidžiaugianti, kad pernai buvo priimti keturi prokurorai, šiemet vyko atranka į penkias pozicijas.
„Tai duoda vilties, kad į sekančius konkursus mes sulauksime daugiau norinčių tapti prokurorais“, – teigė ji.