Vilniaus gyventojai socialiniame tinkle dalijosi statybų Ozo g. nuotraukomis. Jose užfiksuotos daugiabučio statybos visai šalia sporto klubo.
„Kaip smagu stebėti tą NT vystytojų agoniją kaip ir 2007 metais, dabar irgi gyventojai iššluoja butus dar iš brėžinių. Todėl mieste kyla kažkokie protu nesuvokiami objektai. Vienas tokių – „Paukščių takas“, daugiabutis aplink „Impuls“ sporto klubą.
Nežinia kiek ten metrų siekia nuo buto langų iki sporto klubo langų, bet gali būti, kad langai gerai išlindus ranka pasiekiami“, – ironizavo vilniečiai.
Dar gyventojai pridūrė, kad gali pasitaikyti nusipirkti butą su vaizdu į sporto klubo sieną, ar į persirengimo kambarius.
„Kažin, kaip NT vystytojai gavo leidimus statyboms? Sporto klubas ir butai yra tame pačiame komercines paskirties sklype. Galbūt projektą galimai įformino kaip rekonstrukciją, lyg tai būtų vienas pastatas“, – svarstė gyventojai.
Leidimas – sporto paskirties pastatui
Vilniaus miesto savivaldybė komentuodama šią situaciją teigė, kad visi sprendimai priimami atsižvelgiant į galiojančius įstatymus.
Esą šiuo atveju 2018 m. buvo išduotas statybos leidimas sporto paskirties pastato, esančio Ozo g. 41, Vilniuje rekonstravimui. Statytojas – įmonė „Solvenita“. Pagrindinė statinio naudojimo paskirtis – sporto paskirties pastatas.
„Esamas pastatas su būsimomis gyvenamosiomis patalpomis rekonstruojamas kaip vienas turtinis vienetas: požeminė dalis – sujungiama automobilių saugykla su esamo statinio patalpomis. Todėl atstumai tarp korpusų to paties pastato nenormuojami.
Pastatas rekonstruojamas teritorijoje įvertinant esamą užstatymą ir išlaikant norminius atstumus iki sklypo ribų (išskyrus prie rytinės sklypo ribos, bet dėl to gautas besiribojančio sklypo savininko sutikimas dėl neišlaikytų norminių atstumu), ir priešgaisrinius atstumus iki sklypo ribų ir esamų statinių kituose sklypuose“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybė.
Dalį butų jau nupirko
Įmonė „Solvenita“ šiuo metu jau yra pakeitusi pavadinimą ir tapusi „Sporto klubų investicijos“. Registrų centro duomenimis, per kitas įmones ji priklauso buvusiam Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo vadovui, Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentui Rimantui Kveselaičiui.
Butus projekte vardu „Paukščių takas“ pardavinėja „Homa Group“. Šios įmonės vykdomoji direktorė Jurgita Kveselaitė per ryšių su visuomene agentūrą informavo pirmiausia norinti paneigti į tikrovės neatitinkančią informaciją, neva tai pro butų langus matomus persirengimo kambarius.
„Privačiose grupėse ar forumuose sklando patys įvairiausi gandai, kurie turi mažai ką bendro su realybe.
Į šį projektą investuojame 6 mln. eurų, vien investicijos į gerbūvį sudaro virš 830 tūkst. eurų. Kaip projekto vystytojas, gyventojų patogumui planuojame įrengti ne tik laisvalaikio erdves ir terasas ant stogo, tačiau prisidedame ir prie Vilniaus miesto infrastruktūros gerinimo.
Planuojame sutvarkyti Buivydiškių gatvės atkarpą nuo Dūkštų g., Viršuliškių gatvės atkarpą nuo Ozo g. sankryžos, Ozo gatvės atkarpą ties sankryža ir sankryžos prieigomis, Ąžuolyno gatvės atkarpą ties sankryža. Išvardintos investicijos į Vilniaus miesto infrastruktūros pagerinimus sudarys apie 690 tūkst. eurų arba 83 proc. projekto gerbūvio biudžeto“, – aiškino įmonės vykdomoji direktorė.
Pasak jos, projekto architektūrą sudaro keli korpusai iš 105 butų.
„Sporto klubo pastatas stovi 7–10 m. atstumu nuo vienos iš gyvenamojo namo sienos, jo aukštingumas – 2 aukštai. Viename projekto korpuse visų butų langai numatyti tik į parko pusę, o vidinių korpuso koridorių langai išeina į sporto klubo pastato fasado pusę.
Kitame korpuse esame suprojektavę tik 6 butus iš 105 butų, kurių langai išeina į „Impuls“ pastato komercines patalpas. Visi paminėti 6 butai parduoti, jų vidutinė pardavimo kaina buvo nuo 1300 iki 1500 eurų už vieną kvadratinį metrą, kai tuo metu visų kitų laisvų butų vidutinė kaina šiuo metu siekia apie 2200 eurų už vieną kvadratinį metrą.
Dar trijų butų tik miegamieji kambariai orientuoti į sporto klubo sieną, kur yra keli maži biurai. Tikėtina, kad kai žmogus keliasi ten nieko nėra, kai eina miegoti, taip pat biuras būna tuščias. Jokių nusiskundimų iš butus įsigijusių gyventojų nesame gavę. Iš visų projekto butų (105 vnt.) laisvų šiuo metu yra likę vos 8 proc.“, – pasakojo J. Kveselaitė.
Daugiabutis atitinka reikalavimus?
Pasak įmonės atstovės, ši vieta daugiabučiui buvo pasirinkta dėl gerai išvystytos infrastruktūros ir ramybės, aplink pastatą nėra jokių kitų daugiabučių namų projektų.
„Suprantame, kad Vilniaus miestas turi savo ribas ir limitus. Tačiau visada dirbame pagal aukščiausius kokybės ir etikos standartus ir visi mūsų vystomi projektai, kaip ir šis, atitinka Statybos techninį reglamentą – išlaiko atstumų, insoliacijos ir daugelį kitų reikalavimų.
Visi įrengti butai bus gyvenamosios paskirties. Pastate bus įrengta bendro naudojimo stogo terasa su panoraminiais miesto ir Karoliniškių draustinio vaizdais. Gyventojai galės įsigyti sandėliukus ar dviračių laikyklas. Vidiniame kieme bus įrengta aptverta treniruoklių aikštelė bei aptverta vaikų žaidimų aikštelė“, – sakė J. Kveselaitė.