• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara baigiasi, bet atostogos gyventojams dar tikrai ne.  Skaitytojai dalijasi savo atostogų istorijomis. Šį kartą pasakoja apie paskutinės minutės atostogas – kartais tai gali būti ir geriau, ir pigiau. Tačiau tai jau drąsių žmonių žingsnis, nes galima likti prie suskilusios geldos.

Vasara baigiasi, bet atostogos gyventojams dar tikrai ne.  Skaitytojai dalijasi savo atostogų istorijomis. Šį kartą pasakoja apie paskutinės minutės atostogas – kartais tai gali būti ir geriau, ir pigiau. Tačiau tai jau drąsių žmonių žingsnis, nes galima likti prie suskilusios geldos.

REKLAMA

Atostogas planuojantys lietuviai nuolat dalijasi kainų skirtumais Lietuvoje ir užsienyje. Dovilė (vardas ir pavardė red. žinoma) pastebi, kad Lietuvos pajūryje atostogauti labai brangu, o nuvykti į užsienį šiais laikais nėra sudėtinga net ir paskutinėmis minutėmis, o oras ir įspūdžiai dažniausiai būna kur kas geresni ir įsimintinesni.

„Neseniai su šeima nusipirkome paskutinės minutės bilietus į Stambulą (Turkiją). Tiesioginis skrydis vienam žmogui į abi puses kainavo 250 eurų, tačiau perkant iš anksto tikrai galima rasti žymiai pigesnių skrydžio bilietų.

REKLAMA
REKLAMA

Stambule lengvai galima rasti puikų, švarų ir visų skonius atitinkantį viešbutį šeimai – kuris savaitei mums kainavo apie 400 eurų. Žinoma, galima rasti ir pigiau, ir kur kas brangiau – pagal visų poreikius. Tačiau nuostabus oras ir aplinka – garantuota.

REKLAMA

Stambule galima pamatyti dvi puses – europietiškąją ir arabiškąją, – Stambului užtenka ir savaitgalio, o po to galima išsinuomoti mašiną ir apkeliauti lankomiausias vietas aplink.

Kas mėgsta tyrinėti ir ilgiau apžiūrėti viską, tai tikrai turės ką veikti Stambule ir visą savaitę. Čia gausu įdomių muziejų, lankytinų objektų, daug jų yra iš viso nemokamai, kitus galima lankyti ir už kelis eurus. Turkijos sostinėje visus kaip magnetas traukia turgus ir plaukimas Bosforo sąsiauriu.

REKLAMA
REKLAMA

Maistas čia kur kas pigesnis nei Vilniuje. Pavyzdžiui, vakarienė pakrantėje prieš plaukimą Bosforo sąsiauriu vienam asmeniui kainuoja apie 15 eurų – valgėme ką tik pagautą Doradą su gausiu garnyru ir gėrimo taure. Senamiestyje maisto kainos būna dar pigesnės ir galima skaniai bei gausiai papietauti už 5 eurus, o gardžių ledų porcija kainuoja – 1 eurą“, – pasakoja Dovilė.

Lietuviškos atostogos Palangoje

Atostogas Lietuvoje praleidusi Samanta (vardas ir pavardė red. žinomasako, kad pinigų daug neišleido, mat apsistoto artimųjų namuose, o maistą gaminosi namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiais mestais atostogų visiškai neplanavau, niekur neskridau, norėjosi pabūti Lietuvoje. Svarsčiau, ar savaitę praleisti visų pamėgtoje Nidoje, ar vis tik bandyti Palangą. 

Kadangi atostogas pagriebiau kone paskutinę minutę, teko sukti galvą, kur galima apsistoti. Labai pasisekė, kad mamos brolis gyvena Palangoje ir tuo metu, kaip tik buvo pats išvykęs. 

REKLAMA

Čia viena iš priežasčių, kodėl atostogos buvo tokios taupios, nes nereikėjo mokėti nė cento už viešbutį ar kokį tai Airbnb. Nereikėjo niekur eiti pavalgyti, nebent norėjau kažkur prisėsti. Bet tokios meniu kainos nevilioja.

Nueiti apsipirkti, taip gausiai visko, pilnai užteko kelis kartus ir buvo tikrai pigiau. Aišku, maisto pasirinkimas prastesnis, visi eina į tas pačias parduotuves, išperka produktus gana greit. 

REKLAMA

Apskritai, manau, kad tos lietuviškos atostogos labai artimos, įsidėti truputį užkąsti ir vandens, nueiti prie jūros su gera knyga, kažkaip net valgyti nesinori. Vakare kažką suvalgai ir eini saulės palydėti. Tokiai romantikai daug nereikia“, –  pasakojo ji.

Daugiausiai pinigų išleido pramogoms

Vilniuje gyvenanti Samanta teigia, kad šių atostogos išlaidos siekė vos kelis šimtus eurų. Moteris sako, kad daugiausiai pinigų teko pakloti kelionės išlaidoms (kurui) bei pramogoms, kaip kavos puodeliui ir desertui iš ryto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei skaičiuotume, kiek išleidau atostogoms, sakyčiau, kad daugiausiai kurui. Atvažiuoti iš Vilniaus ne tik trunka visą dieną, bet ir daug kainuoja. Aš pyliausi pilną baką, nes mašina nėra itin ekonomiška šiuo klausimu. Išleidau apie 100 eurų į vieną pusę. Be to teko kelis kartus nuvažiuoti iki Klaipėdos, aplankyti artimuosius, draugus. 

Klaipėdoje susitikau su drauge papietauti, ten irgi išleidau panašiai. Galbūt daugiausiai pinigų išėjo kavoms, gėrimo taurei vakare po kopų. Iš tiesų, tai gyvenimas per daug nesiskiria, Vilniuje išleidžiu kava tikrai daug, labai mėgstu ryte ar vakare nueiti kavos, prisėsti, pagriebti desertą. Tai jei paskaičiuotume, kiek išleidžiu per savaitę, tai truputį baisu, nes šalta kava, deja, brangi visur“, –atvirauja Samanta. 

Geriau užsienyje, jei galimybės leidžia
Geriau užsienyje, jei galimybės leidžia
Jei galimybės leidžia, geriau atostogauti užsienyje ir kas kartą kitose vietose. Bent pasaulio, kitokių vaizdų, maisto, kultūrų pamatyti...
O Lietuvos pajūris manau - savaitgalio trumpam pasibuvimui. Nes ir kainos ne lietuviškom įprastų darbininkų algom.
nieko ti nepigiau,turkai uzsiriete kainas nenormalias,neklausykit situ reklaminiu agenturu kur su turkais dirba gerus pinigus kartu ,paciam ziuretis reikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų