„Prasmingos misijos dalyviai parvežė Lietuvai vertingą turtą – savo įspūdžius, patyrimą ir žinias, autentiškai papildančias mūsų skaudžios atminties istoriją.
Tačiau svarbiausia, kad tai buvo jų asmeninė iniciatyva, kurios sklaida liudija apie stiprėjančią jaunų žmonių pilietinę ir politinę brandą“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, sveikindamas į Vilnių grįžusius „Misijos Sibiras“ dalyvius.
Pilietiškas jaunimas šiemet keliavo po Sverdlovsko sritį Rusijoje, kur lankė lietuvių tremties ir įkalinimo vietas, tvarkė apleistus kapus ir susitiko su čia gyvenančiais lietuviais.
Jau penktus metus Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) organizuoja jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo projektą „Misija Sibiras“. Šiais metais liepos 1–16 d. ekspedicijos dalyviai vyko į Sverdlovsko sritį, kurioje aplankė Kliučiai, Lobva, Malaja Lata, Novaja Lialia, Saltanovo ir kitas vietoves.
Šių metų „Misija Sibiras“ projekte buvo pareiškę norą dalyvauti net 1200 jaunuolių. Po atrankos 70 pretendentų buvo pakviesti į į bandomąjį žygį, po kurio sudaryta ekspedicijos komanda iš 20 ištvermingiausių ir didžiausią motyvaciją parodžiusių asmenų. Žygyje dalyvavo ir specialiai iš užsienio (Didžiosios Britanijos, Estijos) atvykę lietuviai.
Projektas „Misija Sibiras“ rengiamas nuo 2006 metų. Su šia iniciatyva iki šių metų į Rusijos Federaciją ir Kazachstano Respubliką jau buvo išvykusios 7 jaunimo ekspedicijos, sutvarkiusios apie 70 lietuvių kapinių, lankiusios lietuvių ar lietuvių kilmės žmones.
Iš ekspedicijų jaunuoliai parsiveža nuotraukas, dienoraščius ir važinėdami po Lietuvos mokyklas, universitetus, kolegijas sukauptą medžiagą pristato savo bendraamžiams. Tai paskata jaunimui domėtis savo šalies istorija, išlaikyti kartų dialogą bei tarpusavio supratimą.