Baigiantis metams savivaldybėse svarstoma, kaip panaudoti neišmokėtus tūkstančius litų, valstybės skirtų remtiniems gyventojams šelpti.
Kol kas savivaldybės šias lėšas gali naudoti savo nuožiūra, tačiau kitąmet ši tvarka pasikeis, praneša LTV naujienų tarnyba.
Nors norinčiųjų gauti pašalpų nemažėja, tačiau Panevėžio valdžios atstovai sugebėjo sutaupyti socialinėms išmokom
s skirtų pinigų. Iš valstybės gavus 2 mln. Lt, šiemet liko daugiau nei 200 tūkst.
„Tiksliai nustatyti, kiek žmonių ateis ir kiek reikės paramos, tikrai neįmanoma. Planuojant lėšas turėtų būti jų planuojama šiek tiek daugiau – kokiais 5 proc., kad būtų užtikrinta valstybės prievolė žmogui“, – mano Viktoras Michailovas, P anevėžio savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas.
Valstybės kontrolės duomenimis, pernai socialinėms ir kitoms savivaldybių funkcijoms iš biudžeto skirta beveik pusė milijardo litų. Po pranešimų, jog savivaldybės už tokias sutaupytas lėšas pirkdavosi automobilius, dar kitaip jas naudojo ne pagal paskirtį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nustatė, kad jos gali būti skiriamos tik socialinėms reikmėms.
Nuo kitų metų tokių sutaupytų lėšų panaudojimą žadama dar labiau griežtinti.
„Galės panaudoti dengti savo kreditoriniams įsiskolinimams, pavyzdžiui, skoloms už elektrą, telefoną ir panašiai. Tuo metu jeigu tokių įsiskolinimų savivaldybė neturės, šias lėšas ji privalės grąžinti į valstybės biudžetą“, – teigia Vytautas Lenkutis, Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotojas.
„Kažkoks rezervas turėtų būti, bet jeigu tų lėšų negalima bus naudoti, manau, kad tai pablogins situaciją“, – sako V. Michailovas.
Šiemet už likusius 200 tūkst. Lt Panevėžio savivaldybė ketina baigti įkurti senelių namus.
Naujoji socialinėms reikmėms sutaupytų lėšų grąžinimo į biudžetą tvarka įsigalioti turėtų priėmus kitų metų biudžetą.
Zina Paškevičienė, Virginija Motiejūnienė