Nuo sausio 1 dienos, kada žadama palikti tik vieną pagalbos numerį, skambinantieji pagalbos laiku nesulauks. Tai Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ penktadienį pasakė Greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Tadeušas Rodzas.
„Pagalba vėluos, ir už tai turėtų atsakyti Vyriausybės nariai, ir tie, kurie balsavo už tuos sprendimus“, - kalbėjo T. Rodzas.
Anot T. Rodzo, reikalingas pagalbos numeris 113, kad žmogus galėtų tiesiogiai paskambinti greitosios pagalbos stotims, pagalba galėtų atvykti greičiau, o skambinantieji gautų konsultaciją iki atvykimo:
„Mes nesikratome atsakomybės. Mes norime pradėti nuo ragelio pakėlimo iki ligonio nuvežimo į ligoninę, suteikus jam pagalbą, kad nereikėtų aiškintis, kas, kodėl.“
Pasak jo, Bendrasis pagalbos centras (BPC) turėtų būti perorganizuotas į civilinę tarnybą, kas yra padaryta daugumoje Europos Sąjungos šalių. BPC vadovo pasikeitimas, T. Rodzo teigimu, po Artūro Kedavičiaus atsistatydinimo, įtakos centro veiklai neturės:
„Ne vadovuose esmė. Jis kaip vadovas vykdė komadas, kurias jam duodavo iš viršaus. Jis yra pavaldinys, geras kareivis.“
Penktadienį medikų ir medicinos darbuotojų profesinių sąjungų nariai prie Vyriausybės surengė piketą, reikalaudami įvesti pagalbos telefono numerį 113, vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus Remigijaus Baniulio atsistatydinimo.
BPC ir jo tuometinis vadovas A. Kedavičius daug kritikos sulaukė po to, kai Panevėžio rajone buvo žiauriai nužudyta nepilnametė, prieš tai skambinusi pagalbos telefonu.