Konservatoriai su liberalais sako, kad jiems nepriimtini tiek maršo organizatoriai, tiek ir jų retorika, įžvelgia ir bandymą kurti naują partiją. Patys organizatoriai reklamuoja būsimą renginį šalies miestuose, o viename iš jų Petras Gražulis buvo užsipultas ir iškeiktas praeivio gatvėje.
Dalyje visuomenės kilus nepasitenkinimui dėl valdančiųjų politikos vertybiniais klausimais, tuo suskubo pasinaudoti ir Seimo skandalistas Petras Gražulis. Jis ėmėsi reklamuoti vykstantį renginį, tam net patobulino savo automobilį.
Gražulis sumanė Šeimų maršo temą paeskaluoti Seimo posėdžių salėje ir parengė Seimo rezoliuciją, kurioje reiškiamas palaikymas pačiam maršui, bei įsipareigojimas nepriimti krikščioniškoms vertybėms prieštaraujančių įstatymų ir konvencijų.
Ir nors 50 opozicijoje esančių parlamentarų pasirašė, kad šis klausimas būtų svarstomas šiandien posėdyje, Laisvės partija pasiūlė jį iš darbotvarkės išbraukti. Valdantieji tą ir padarė.
„Tai yra sąmokslo teorijų pilnas dokumentas, kuriame postringaujama apie vaikų pirkimus, perpardavimus ir tiesiog, man atrodo, gėda būtų Seimui tokį dokumentą svarstyti“, – sako Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas.
„Mano nuomonė yra tokia, kad šitos rezoliucijos svarstyti nereikėtų“, – pasakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Gražulis dėl to piktas.
„Kodėl jūs bijot kitos nuomonės? Jūs išsakykit argumentus prieš tą rezoliuciją, padiskutuokim, jeigu reikia, tobulinkim tą rezoliuciją, gal jinai konkretesnė ir tokia kietesnė, darykim aptakesnę, aš ne prieš. Bet neatmetinėkim jos, kur jūsų demokratija, kur jūsų laisvė ar nelaisvė, pasakykit“, – toliau tęsė Seimo narys Petras Gražulis.
„Seimas tiesiog bijo diskutuoti. Mes tikrai išbraukdami iš darbotvarkės, galėjo Seimo nariai redaguoti ir tekstą patį redaguoti, aš manau, kad tokia diskusija Seime tikrai galima, mes daug rezoliucijų priiminėjame, nes ta rezoliucija nieko neįpareigojanti yra“, – pasakoja Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.
Darbo frakcija pasiūlė švelnesnį rezoliucijos tekstą. Bet jis valdančiųjų dėmesio taip pat nesulaukė.
„Pataisiau Petro Gražulio parengtą rezoliuciją, taip, kad ji atitiktų tikrovę, atsisakyti visokių homofobiškų, realybės neatitinkančių sakinių ir norėjau pasiūlyti Seimui padaryti gražią rezoliuciją, deklaraciją, už tradicinių šeimų vertybes, už šeimos instituto stiprinimą“, – teigia darbiečių frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.
„Seimo visuomenė degradavo ir šeimų nereikia, reikia – ištvirkimas ir daugiau palaiko homoseksualus, tai yra mirties filosofija“, – kalbėjo Mišrios grupės narys Valdemaras Valkiūnas.
Konservatyvusis Tėvynės sąjungos flangas nors ir palaiko kovą už tradicines vertybes, bet sako, kad jiems pasitikėjimo nekelia maršo organizatoriai, kurių dalis teisti ar teisiami kriminalinėse bylose.
„Gražiai kalbėti moka visi. Bet reikia matyti tikruosius tikslus, kitą retoriką, greta esančią, kuri kupina neapykantos, pagiežos, skaldymo visuomenėje“, – sako Konservatorių frakcijos narys Paulius Saudargas.
O tikrieji tikslai, anot kai kurių valdančiųjų, labai aiškūs.
„Kuriama politinė partija, aš tuo nė kiek neabejoju, iš visokių atskalūnų, nepritapusių, išmestų iš vienų partijų, pabėgusių, kaitaliojančių partijas kaip kojines, ir kitų, kurie dar niekur nepritapo“, – pasakoja Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
„Mes visi žmonės ir visi norime turėti teises, laisves, galimybes vienodas. O kai kas nutaria, kad galima diktuoti ir nuspręsti, kas šitoje Marijos žemėje galima, ir kas šitoje Marijos žemėje negalima“, – teigia Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.
O maršo organizatoriai tęsia žygius po visą Lietuvą. Jie daro susitikimus su gyventojais ir aiškina, kaip liberali ideologija kenkia krikščioniškoms vertybėms ir lietuvybei.
„Mes, lietuviai, turim vieną seniausių pasaulyje kalbų, mes sudaužėm kryžiuočius 1410 metais, mes sudaužėm dar prieš 50 metų iki to laiko, sudažėm mongolus, atėjusius iš kitos pusės, išgelbėjom visą Vakarų Europą nuo mongolų totorių, Algirdo vadovaujami. Ir dabar mes nesiginsime nuo kažkokių sušiktų sorošinių idiotų? Mes juos suminsime, sutrinsime ir iš jų liks šlapia vieta“, – per žygius kalbėjo vienas iš maršo organizatorių Artūras Orlauskas.
Per vieną tokių agitacinių renginių Petras Gražulis buvo iškeiktas gyventojo.
„O kai kiti išvadina tuos Seimo narius, kurie balsuoja prieš tas rezoliucijas, tokiais pačiais vardais, g*******, tai viskas blogai, o kai mane vadina, tai viskas gerai“, – skundėsi P. Gražulis.
Maršo organizatoriai Vilniuje savaitgalį žada 7 tūkstančių žmonių minią iš visos šalies.
„Valio, sėkmės, bus proga po COVIDo išeiti, susirinkti, pasidalinti bakterija, parsivežti, susirgti, vienas kitas numirs, kitas reanimacijoje pagulės, iš tikrųjų tai populiacija turi apsivalyti toje vietoje, jeigu kitaip neina, tai per maršą pasidarys tą dalyką“, – sako Mišrios grupės narys Remigijus Žemaitaitis.
Šeimų gynimo maršą organizuoja tie patys asmenys, kurie rinko internetinius parašus dėl profesionaliu gėjumi save vadinančio Tomo Vytauto Raskevičiaus atšaukimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, o prie jų prisijungė ir kai kurie teisti, ar anksčiau politikoje aktyviai dalyvavę asmenys.