Šiuos ministerijos parengtus karantino režimo pakeitimus trečiadienį turėtų svarstyti Vyriausybė.
Projekte nurodyta, kad ugdymas savivaldybėse, kurioms netaikomas švelnesnis režimas, gali būti vykdomas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu (t.y. ir kontaktiniu) būdu, jei jose periodiškai atliekamas „pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų“ profilaktinis tyrimas dėl COVID-19.
Šiuo metu reikalavimai testuotis taikomi ir moksleivių namų ūkiams, bet šeimos tikrinamos tik pirmąjį kartą prieš grįžtant moksleiviams į klases, vėliau testai periodiškai atliekami tik mokiniams.
Ministerija nurodo, kad tai siūloma atsižvelgus į didėjančias ugdymo įstaigose atliekamų profilaktinių tyrimų apimtis „bei į tai, kad iki šiol vykdytų tyrimų metu mokinio namų ūkiui priklausančiam asmeniui nustačius COVID-19 ligą, ji būdavo nustatoma ir mokiniui“.
Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamame projekte taip pat siūloma išbraukti Jurbarko, Prienų, Telšių rajonų, Palangos miesto ir Druskininkų savivaldybes iš savivaldybių sąrašo, kurių moksleiviams, grįžtantiems į klases, nereikalaujama nuolat tikrintis kaupinių metodu.
Švelnesnio režimo sąraše liktų 21 savivaldybė, tarp jų – Klaipėda, Šiauliai ir jų rajonai.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu klasėse mokosi apie 74 tūkst. pradinukų, 11,7 mokosi periodiškai testuodamiesi kaupinių metodu.