Kas per padaras yra „PixelStick“? Tai yra speciali „lazdelė“ su kuria kiekvienas fotografas gali išgauti neregėtų vaizdų piešiant šviesa naktį ar paryčiais. Šią lazdelę sudaro 200 LED tipo lempučių, kurios gali šviesti įvairiausiomis spalvomis. Galima sakyti, jog ši lazdelė turi visą spalvų paletę.
Galutinis rezultatas priklauso ne tik nuo „PixelStick“ vardu pavadintos lazdelės, bet ir nuo Jūsų fantazijos ir sugebėjimų ją išnaudoti. Žvelgiant į Martyno nuotraukas, net neapsiverčia liežuvis pasakyti, jog pirmasis blynas prisvilo.
Kaip vyksta visas piešimo procesas su „PixelStick“ lazdele? - paklausėme Martyno.
- Be lazdelės būtina turėti trikojį, ant kurio tvirtai įsitaisytų fotoaparatas. Dar praverstų nuotolinio valdymo pultelis (vardan patogumo), tačiau galima apsieiti be jo. Fotografavimo parametrai priklauso nuo konkrečios situacijos, tačiau daugumoje mano fotografijų išlaikymas siekė 13-15 sekundžių. Suveikus fotoaparatui aš įjungdavau lazdelę ir pradėdavau vaikščioti aplink automobilius. Pati lazda turi valdymo bloką, kuris leidžia išsirinkti reikalingą atvaizduoti nuotrauką, taip pat galima valdyti šviesumą, kartotinumą, atvaizdavimo greitį bei kitus parametrus. Priklausomai nuo paveikslėlio keičiasi ir patys judesiai, pavyzdžiui, abstrakčios linijos leidžia laisvai mosikuoti lazdele, o štai atvaizduojant nuotraukas būtina lazdą laikyti tiesiai, nenukrypti ją nešant į kitą pusę, turi reikšmės ir pats ėjimo greitis: einant per lėtai paveikslas gali likti suspaustas, einant per greitai - atrodyti per daug ištemptas nuotraukoje. Tai reikalauja eksperimentų, bet užtenka kelių kadrų, kad suprasti ką nustatyti pačioje lazdoje bei kaip keisti savo judėjimą.
Tai taip išeina, jog šios lazdelės dėka nereikia grįžus namo papildomai redaguoti nuotraukų ir atskirai į nuotraukas įdėti tam tikrus atvaizdus? Viskas padaroma fotografuojant vietoje?
- Ne, korekcijų atlikta minimaliai - pašviesinta,patamsinta ir tiek. Tiesa: kelios nuotraukos yra jungtos iš kelių: antras ar trečias kadras buvo skirtas apšviesti automobiliams (pvz, supra nuotrauka arba chill and grill nuotrauka tarp hondų). Automobilius apšviečiau mob. Telefono žibintuvėliu, tačiau turėjau pasiėmęs ir galingesnį LED šviestuvą - tiesiog šį sykį jo neprireikė.
Kaip įsivaizduoji sekančią fotosesiją su „PixelSticku“?
- Įsivaizduoju, jog tai bus nestandartinis, modifikuotas, dailus automobilis, pagal kurį galėčiau parinkti ir paveikslėlius bei sugalvoti kaip lazdelės šviesa gali paversti nuotrauką išskirtine. Taipogi, pasistengčiau suminkštinti šviesą, kuria apšviesčiau automobilį. Idealu, kai ir Automobilio savininkas įsitraukia į šį procesą: taip fotografuoti daug įdomiau ir greičiau, o taipogi galima sugalvoti naujų eksperimentų, kurie gali virsti tikrai įsimintinomis fotografijomis.
O dabar įvertinkite likusias nuotraukas ir atsidėkodami už šiuos gražius vaizdus - tapkite
„Paparčio“ gerbėju „Facebook“ socialiniame tinkle.