Moterų laimės formulė: svarbiausia ne tai, ar turi vaikų, o tai, ar turi kuo džiaugtis be jų.
JAV mokslininkai iš dviejų skirtingų nacionalinių apklausų išrinko duomenis apie 51-61 m. amžiaus moterų pasitenkinimą šeima bei gyvenimu apskritai, taip pat - apie depresijos požymius ir vienišumą, praneša svetainė „Science Daily“.
Paaiškėjo, kad anksti vaikų susilaukusios moterys buvo mažiausiai patenkintos gyvenimu ir labiausiai depresuotos. Tyrėjai tai aiškina tuo, kad šios moterys dažniausiai būdavo netekėjusios ir mažiau uždirbdavo. Šiek tiek geriau jautėsi vaikų neturinčios arba įprastu laiku gimdžiusios respondentės.
Tuo tarpu vėlai tapusios mamomis pasirodė besančios laimingiausios. Mat jos dažniausiai būdavo labiau išsilavinusios, turėdavo aukštesnį socialinį statusą ir daug dažniau būdavo ištekėjusios nei kitų grupių moterys.
„Daugelis ankstesnių tyrimų teigia, kad moterų savijauta suprastėja, kai atsiranda vaikų, ir pagerėja tik tada, kai jie palieka namus”, sako Mičigano universiteto sociologė Amy Pienta. Todėl faktas, kad laimingiausios būdavo vyresnio amžiaus moterys, tebeauginančios vaikus, leidžia manyti, kad jie moterų gyvenime nėra svarbesni nei galimybė daugiau pasiekti karjeros ir kitose srityse, kurią suteikia vėlyva motinystė.