• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Graži vaiko šypsena Lietuvoje tampa prabanga

Šiaulių odontologijos poliklinikoje vaikai net neberegistruojami į eilę dantų plokštelėms dėti, nes eilės „ilgis“ — ketveri metai. Medikai bei valdininkai tikina, kad situacija negerės, nes katastrofiškai trūksta specialistų, rašo "Šiaulių kraštas". 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio, turintys teisę į nemokamą ortodonto paslaugą tėvai priversti vesti vaikus į privačius kabinetus ir mokėti už dantis tiesinančias plokšteles šimtus litų.

REKLAMA

Šiaulietė Rasa Andrulienė savo aštuonmečiui sūnui Ernestui prieš keletą savaičių suskaudus dantukui skubiai ieškojo pagalbos.

„Dantuką pagydė privačiame odontologijos kabinete. Tačiau gydytoja sunerimo ne dėl skaudančio danties, o dėl kreivai augančių naujų dantukų. Patarė nedelsiant registruotis Odontologijos poliklinikoje — reikės plokštelės“, — pasakojo mama.

REKLAMA
REKLAMA

Bet poliklinikoje moteris sužinojo, kad tokiai paslaugai vaikai neberegistruojami. Eilė esanti tokia didelė, jog vaikas sulauks ir pilnametystės.

Poniai Rasai nieko kito neliko, tik ieškoti privataus ortodonto kabineto ir už būtiną vaikui dantų korekciją brangiai mokėti.

„Mokame mokesčius, bet vaikų sveikata tampa tik tėvų reikalu“, — sakė R. Andrulienė.

Šiaulių odontologijos poliklinikos vyriausioji gydytoja Danutė Šapalienė sakė, jog ortodonto, kuris atlieka dantų koregavimą, paslaugos jau suplanuotos ketveriems metams į priekį. Poliklinikoje dirba tik du ortodontai, o jų paslaugos šiuo metu laukia 1927 vaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visiškai nesulaukiame jaunų specialistų. Jaunimas bėga laimės ieškoti į užsienį, “nusėda“ sostinėje ar Kaune, mūsų specialistai dirba didžiuliais krūviais“ — aiškino D. Šapalienė.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Jolanta Stirbienė patikino žinanti, kad daugybė vaikų nesulaukia ortodonto paslaugų Šiaulių odontologijos poliklinikoje, bet esą tos problemos išspręsti neįmanoma.

REKLAMA

„Ne kartą apie tai kalbėjome Sveikatos apsaugos ministerijoje. Ministerijoje pareiškia, kad specialistų paruošiama pakankamai, tačiau jie visi išsivažinėja. Nieko negalime padaryti, nors verk. Ortodonto paslaugas turėtų gauti visos apskrities vaikai, tačiau jų negauna net šiauliečiai“, — sakė J. Stirbienė.

REKLAMA

Paskambinus į keletą privačių odontologijos kabinetų paaiškėja, kad eilės ir privataus ortodonto paslaugoms gauti siekia keletą mėnesių, o kai kur metus. Pas privatų specialistą konsultuotis tenka ne vieną kartą: matuojama, daromos žandikaulio nuotraukos, kitos procedūros — už visas tenka mokėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaina individuali, nes kiekvienam pacientui reikalinga gydytojo ortodonto pirminė apžiūra, ištyrimas, gydymo plano sudarymas. Kiekviena įstaiga turi savo įkainius“, — nenorėjo kainų įvardinti vienos odontologijos klinikos darbuotoja.

Privačia praktika besiverčiantys specialistai neslepia, kad situacija Šiaulių poliklinikoje jiems yra naudinga, nes klientai neturėdami išeities atveda savo vaikus pas juos, moka pinigus. O patys gydytojai nevengia pabrėžti, jog „kreivi dantys šiais laikais — apsileidimas“.

REKLAMA

Privatūs odontologai gali sudaryti sutartis su Ligonių kasa, ji tuomet apmokėtų paslaugas. Bet Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Krasauskaitė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad privačia praktika besiverčiantys odontologai nepageidauja sudaryti sutarčių su kasa. Nei Šiauliuose, nei Šiaulių rajone nėra tokių sutarčių sudaryta. Kodėl? Specialistų netenkina Ligonių kasos siūlomi darbo įkainiai, rašo "Šiaulių kraštas". 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų