Dar vienas melagingas anoniminis skambutis. Šį kartą pranešta apie Vilniaus oro uoste „padėtą“ atominę bombą. Policijos pareigūnams neprireikė nė valandos, kad pavyktų nustatyti melagingo pranešimo autorių.
Areštinėje atsidūrė 18-metis vaikinas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – apie 0,6 promilės alkoholio. 18-metis prisipažino melavęs dėl oro uoste padėtos bombos. Kol kas jo melagystės motyvai nepaaiškėjo.
Oro uostas dėmesio centre buvo atsidūręs ir praėjusią savaitę. Tada, ankstų ketvirtadienio rytą, anonimas pranešė, kad viename iš lėktuvų yra padėta bomba. Dviem valandom buvo atšaukti net šeši nurodytu laiku išskristi turėję orlaiviai.
Vėliau, kai informacija nepasitvirtino, skrydžiai buvo atnaujinti. Policijos pareigūnai taip pat sulaikė neblaivų įtariamąjį. Sostinės pareigūnai tvirtino, kad pranešimų apie padėtus sprogmenis pasitaiko, tačiau bent jau Vilniuje visais atvejais pavyko nustatyti įtariamuosius.
Balsas.lt primena, kad už melagingą pranešimą gresia bauda nuo 300 iki 600 litų arba administracinis areštas iki 30 parų. Dėl pranešimo prireikus specialiųjų tarnybų pagalbos, melagiui grėstų baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Balsas.lt primena keletą pastaraisiais metais užregistruotų melagingų pranešimų apie neva padėtus sprogmenis.
2012 gruodžio 4 d. Šalčininkų rajone tikrinamo automobilio keleivis įsivėlė į konfliktą su pasieniečiais. Šie vyrą sulaikė ir pristatė į užkardą. Vėliau jo vaduoti atėjęs draugas pasieniečiams grasino susidorojimu, svaidėsi sniego gniūžtėmis ir pagrasino susprogdinti užkardą.
2011 lapkričio 25 d., apie 13.10 val., į Kauno apylinkės teismą paskambino asmuo ir vyrišku balsu pareiškė, kad teisme padėtas sprogmuo. Patikrinus pastatą jokių sprogmenų nerasta. Šiuo atveju įtariamojo nustatyti nepavyko.
2012 kovo 13 d. Panevėžio policija nustatė vadinamąjį telefoninį teroristą. Prieš tris savaites pareigūnams paskambinęs vyras grasino susprogdinti net 10 svarbių objektų. Apie sprogimus vyras pranešė dar vasario 25 d. 50-metis vyriškis pareiškė, kad 4 val. Lietuvoje bus susprogdinta dešimt objektų.
2011 gruodžio 5 d. į mokesčių inspekciją paskambinęs anonimas pagrasino sprogimu. Mokesčių inspekcijos pastatą apžiūrėję išminuotojai sprogmenų nerado. Nors pareigūnai teigė, kad grasinimas negalėjo būti labai rimtas, nes į šį pastatą pašaliniai žmonės beveik neužeina, tačiau buvo įvestas planas „Skydas“.
2012 rugsėjo 7 d. siekdamas išlaisvinti areštinėje uždarytus bičiulius, vienas asmuo grasino susprogdinti Elektrėnų policijos komisariatą. Naktį, apie 2 val., į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambino neprisistatęs vyriškis, kuris pareiškė, kad, jeigu iš Elektrėnų policijos komisariato nebus paleisti jo draugai, įvyks sprogimas.
2010 sausio 16 d. vyriškis grasino susprogdinti Vilniaus šilumos tinklų būstinę. Pranešęs apie užminuotą „Vilniaus energijos“ pastatą pilietis apsidūrė blaivykloje. 45-erių vyrui nustatytas sunkus girtumo laipsnis. Pirmiausia, vyras buvo nuvežtas išblaivinimui, o po to jam paskirta administracinė bauda.
2010 vasario 13 d. grasinta susprogdinti Seimo rūmus. Kaip pranešė Policijos departamentas, 22.27 val. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino neprisistatęs asmuo ir pareiškė, kad Vilniuje, Gedimino prospekte, sprogs Seimo rūmai. Pareigūnai patikrino pastatą – sprogmenų nerasta.
Ir pabaigai turbūt geriausia būtų priminti plačiausiai nuskambėjusį žinomo verslo ir pramogų ryklio Arūno Valinsko akibrokštą. 1999-aisiais jis pranešė apie esą užminuotą „Šarūno“ viešbutį. A.Valinskas buvo nubaustas 15 tūkst. litų bauda, kurią sumokėjo atvežęs priekabą baltų centų.
Taip pat skaitykite:
18-metis pranešė apie Vilniaus oro uoste padėtą bombą