• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma verslininkų nesaugo savęs, kai pasisuka kalba apie jų darbo valandas. Kai dirbi vadovaujamą darbą, valandų neskaičiuoji. Ne išimtis ir Marissa Mayer, šiuo metu dirbanti kompanijoje „Google“ viceprezidente.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmuosius penkerius metus, kai tik pradėjau dirbti „Google“, darbe praleisdavau po 130 valandų per savaitę ir dažnai miegodavau tiesiog darbo vietoje, ant stalo“, - pripažino ji, viename iš savo interviu Niujorko kultūros centre.

REKLAMA

Sunkus darbas buvo pagrindinis tiek kompanijos „Google“, tiek ir jos darbuotojos M. Mayer, raktas į sėkmę.

Jaunoms kompanijoms, kurios turi didelius lūkesčius savo darbuotojams, itin sunkus ir ilgas darbas gali lemti net darbuotojų išsekimą. Mokėti nuo to apsaugoti – kiekvieno darbuotojo ir jo darbdavio sėkmės paslaptis.

Tinklapis „entrepreuner.com“ pateikia keletą patarimų, kaip apsisaugoti nuo „perdegimo“ darbe:

REKLAMA
REKLAMA

Stebėkite ženklus, kurie gali vesti į „perdegimą“.

Perdegimas nuo darbo dažnai būna susijęs su tam tikru apmaudu, vilčių nepasiteisinimu, sako M. Mayer.

„Norint nuo to apsisaugoti, turite išmokti save pažinti tiek, kad žinotumėte, kas konkrečiai verčia jus nusivilti, ar įsižeisti“, -pataria ji.

Jai antrina Acadia universiteto Naujojoje Škotijoje psichologijos profesorius Michaelis Leiteris: „Pagrindinis klausimas toks: ar sugebate atgaivinti savo priblėsusią energiją darbui? Jeigu negalite to padaryti, tuomet darbas greitai jus išsekina ir atsiranda rizika „perdegti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atraskite savo poilsio šaltinį.

M. Mayer filosofija paprasta – priblėsusią energiją darbui padeda atkurti mūsų mėgstama veikla. Tai gali būti miegas po aštuonias valandas kasnakt, kasdienė joga ar ištrūkimas į gamtą bent kartą per savaitę. Kad ir kas tai bebūtų, tai labai svarbu jūsų pasitenkinimui užtikrinti, todėl stenkitės laikytis „savo ritmo“ ir savo mėgstamų užsiėmimų neatsisakyti dėl darbo ir neatidėti ateičiai.

REKLAMA

„Žmonės, ypač verslininkai, dažnai dirba ilgas valandas ir tam paskiria visą savo energiją. Ilgas darbas savaime žmogaus neišsekina, tačiau jeigu dirbama ilgai ir visiškai neskiriant laiko „savo energijos šaltiniui“ „perdegimas“ ateina nepastebėtai greitai.

Darbuotojams privaloma suteikti bent šiek tiek laisvės

M. Mayer sako, kad vos tik įtaria, kad jos pavaldiniai gali „perdegti“ nuo darbo, ji paprašo jų susirasti savo „ritmo atkūrimo šaltinį“. Tuomet, kaip pasakoja viena „Google“ vadovių, jos darbuotojai ateina su prašymais išleisti kartą per savaitę pavakarieniauti su šeima, suteikti galimybę dalyvauti vaikų po pamokinės veikos pasirodymuose ir pan. M. Mayer tikina, kad būtina suteikti tokias laisves savo pavaldiniams.

„Žinoma, negali jiems suteikti visko, ko jie nori, bet tikrai gali padaryti tam tikrų išimčių dalykams, kurie darbuotojams yra itin svarbūs“. Tai, anot jos, užtikrina darbuotojo lojalumą sunkiai dirbti tam, kad galėtum turėti tai, dėl ko tavo gyvenimas įgauna tiek ryškesnę spalvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų