• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos tik viena kompanija pasiūlo naują techninį sprendimą, iš karto atsiras konkurentas, kuris iš karto bus pasiruošęs užginčyti šio išradimo teisę teisme. Ginčai tęsiasi metų metus, jie atima iš kompanijų daug jėgų ir resursų, o pralaimėjimo atveju viena iš pusių turi sumokėti milijonines (milijardines) sumas. Turbūt jei kas ir patenkintas tokia situacija, tai tik juristai ir advokatai, kurie uždirba iš tokių teisminių ginčų.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas konferencijoje „Google I/O 2013“, kompanijos „Google“ vadovas Larry Page'as pasmerkė susiklosčiusią praktiką, kai išradimų autoriai nuolat tampomi po teismus. Vienas iš “Google“ įkūrėjų, kurį cituoja „Computerworld“, pareiškė, kad „mes turėtume kurti nuostabius dalykus, kurių neegzistavo anksčiau“, o ne trukdyti techniniam progresui „visu šiuo negatyvu“.

REKLAMA

Lyginant su tomis galimybėmis, kurios atsiveria prieš kompanijas, pažangos keliu judama labai lėtai, o technologijas reikia naudoti, kad žmonių gyvenimas gerėtų. Beje, vienu iš progreso „inkarų“ „Google“ įvardija korporaciją „Microsoft“, kuri smarkiai priešinasi, kai kalbama apie technologijų mainus su konkurentais.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie pačios „Google“ technologijas ir išradimus, Larry Page'as sakė, kad dabartinis inovacijų lygis – tai tik pradžia, pats paviršius. Kompanijos inžinieriai dabar įsisavino ne daugiau 1 proc. galimų išradimų potencialo. Naujausius produktus, pavyzdžiui, „Google Glass“, „Google“ taip pat norėtų padaryti tokius, kad jis tarnautų žmonėms. Jei tokia dėvimų kompiuterių kategorija žmones padarys laimingesnius, „Google“ esą bus pasiruošusi dirbti šia kryptimi ne mažiau kaip 10 būsimų metų.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų