Praėjusią savaitę, išmaniojo telefono „Nexus 7” pristatymo metu, „Android“ ir „Chrome“ kūrimo komandų vadovas Sundaras Pichai pareiškė, kad pagrindinis kompanijos tikslas šiuo metu – „įdiegti kompiuteriją visur“, rašo quartz.com.
Teigiama, kad tokia žinutė yra svarbi kompanijos, teigiančios, kad pagrindinis jos tikslas yra sisteminti viso pasaulio informaciją, retorikoje. Tai reiškia, kad techninės įrangos kūrimas yra ne ką mažiau svarbu nei informacijos apdorojimas ir platinimas.
Kitaip tariant, „Google“ puikiai supranta, kad norėdama išgyventi ateinančiais dešimtmečiais ši privalės išaugti iš išimtinai internetinių paslaugų, rašo quartz.com.
Verta pastebėti, kad „Google“ turi neblogą pamatą tokiai veiklai – išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose įrenginiuose naudojama „Android“ programinė įranga jau dabar įdiegta į praktiškai kiekvieną įrenginį. Manoma, kad būtent „Android“ taps „daiktų interneto“ pagrindu. „Daiktų internetas“ apibūdina prietaisus, kurie turi skaitmenines smegenis ir sugeba reaguoti į aplinkos dirgiklius.
„Mes juokaudavome, kad išauš tokia diena, kuomet „Android“ bus įdiegta net į šaldytuvus. Tačiau dabar taip jau ir yra“, – pasakojo „Android“ programinės įrangos inžinierius Hiroshis Lockheimeris.
H. Lockheimeris pasakojo, kad „Google“, kurdama operacinę sistemą mobiliesiems telefonams, negalvojo apie jos panaudojimą kituose įrenginiuose, tačiau dėl to, kad „Android“ gali būti modifikuojama kiekvieno norinčio, programuotojai galiausiai šią pritaikė ne pagal tikrąją apskritį. „Tai reiškia, kad prie „Android“ dirba kur kas didesnė bendruomenė nei „Google“, o ir pačios programinės įrangos suvokimas tampa universalus“, – teigė H. Lockheimeris.
Šiuo metu 90 proc. ,,Google“ pelno vis dar sudaro pajamos iš reklamos, tačiau kūriniai, kaip „Android“ ar nemažo susidomėjimo susilaukę „Google Glass“ rodo kiek toli kompanija jau nužengė ir koks technologinis potencialas joje slypi.