• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo tada, kai kino ekranuose pasirodė filmas „Gladiatorius“ su charizmatiškuoju Rusellu Crowe, Romoje suklestėjo gladiatorių mokykla.

REKLAMA
REKLAMA

Joje galima išvysti tokį vaizdelį: du tunikomis apsigobę vyrai kaunasi taip, lyg spręstųsi gyvybės ar mirties klausimas. Ant jų galvų užmaukšlinti sunkūs šalmai, o rankose blizga kardai. Tačiau po šiais romėnų apdarais slepiasi ne antikinio pasaulio vergai, bet turistai iš JAV.

REKLAMA

„Norėjau pauzės, kurios metu pailsėtume nuo visų kultūrinių turų ir šiek tiek pasitreniruotumėme“, - kalbėjo gladiatorių mokykloje sutiktas amerikietis iš Pensilvanijos, Romoje atostogaujantis su savo šeima ir draugais.

Apie gladiatorių mokyklą jis sakosi sužinojęs internete. Dera pastebėti, kad ji nuo Koliziejaus įsikūrusi vos per sprindį.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, ką mes čia darome, galime įvardyti kaip eksperimentinę archeologiją. Gladiatorių kursuose visi gali pajausti senosios Romos dvasią“, - savo ruožtu tikino vienas mokyklos trenerių.

Jis dievagojosi viską darantis iš „aistros Romai“. Pasak trenerio, romietis Romoje turi ne tik gyventi, bet ir padaryti šį miestą gyvesnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Treneris atskleidė, jog mokyklos populiarumas ypač padidėjo po to, kai 2000 m. pasirodė kino filmas „Gladiatorius“. Rusello Crowe pėdomis pasekti nuo tada užsimanė ne tik amerikiečiai ir britai, bet ir vokiečiai, prancūzai ir daugybė atvykėlių iš kitų šalių. Deja, kursuose smalsuoliai sužino, jog šarvai tikrovėje – kur kas sunkesni nei filme.

REKLAMA

Iš pradžių jie reakciją ir refleksus treniruoja lauke ant specialiai tam tikslui įrengtos smėlio aikštelės. Vėliau – jėgas išbando su mediniais kardais, o galiausiai pereina prie metalinių. Spartakais dienai ar dviems čia virsta net ir patys mažiausi turistai, gladiatorius dažniausiai žaidžiantys tik per kompiuterį. Mokyklos treneriai užtikrina, kad kovų metu visi išliktų sveiki.

REKLAMA

Gladiatorių mokykloje bandoma išsklaidyti ir daugiau „holivudinių“ mitų, pavyzdžiui, tą, kad nykščio pakėlimu į viršų būdavo išsaugoma vergų gyvybė. Iš tikrųjų, imperatorius į pražūtį gladiatorius pasiųsdavo suspausdamas kumštį, o gyvybę jiems dovanodavo ranką ištiesdamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beje, gladiatorių mokyklos idėja išplito ne tik Italijos sostinėje. Kiekvienais metais šimtai aktyvistų per Romos gimtadienį kardais subarškina ir kitose Europos šalyse.

Laikinai tapti gladiatoriumi Romoje asmeniui kainuoja nuo 20-ies iki 100 eurų. Daugiau informacijos apie gladiatorių mokyklą galite rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų