Susitikime dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Investuotojų forumo, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Smulkiojo ir vidutinio verslo, Statybininkų asociacijų bei pavieniai verslo atstovai, taip pat aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Mokesčių reformą būtina tęsti
Ši Vyriausybė po rinkimų skambiai pradėjo diskusijas dėl mokesčių sistemos ir jos teisingumo didinimo. Tačiau šiuo metu ji visiškai sustabdyta esą dėl karo sukelto neapibrėžtumo.
Vis dėlto šalies vadovas ragina tęsti mokestines permainas.
„Prezidento nuomone, yra būtina užbaigti pradėtą ir nutrauktą mokesčių reformą keliomis kryptimis“, – kalbėjo V. Augustinavičius.
Anot jo, verslas kelia klausimą, kad galbūt aukšti gyventojų pajamų mokesčio tarifai darbo santykiuose gali riboti aukštos kvalifikacijos darbuotojų pritraukimą.
Susitikime esą taip pat dar kartą pripažinta, kad mokesčių sistemoje yra neteisingumo.
„Prezidentas taip pat mano, kad reikia pradėti svarstyti šalyje papildomo neapmokestinamojo dydžio įvedimą. Tai yra taikyti jį dirbančios ir vaikus auginančioms šeimoms. Ir tai taip pat turi būti diskutuojama mokesčių reformos kontekste, ir diskusijos turi būti tęsiamos“, – komentavo V. Augustinavičius.
Skundžiasi išaugusiomis kainomis
Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius po susitikimo sakė, kad verslininkai siūlė susitarimą su Vyriausybe, kuriame būtų numatyta, kaip reikėtų keisti viešųjų pirkimų kainas, kai fiksuojama tokia didžiulė infliacija. Taigi, gali būti sustabdyta daugelis pradėtų statybų objektų.
S. Gentvilas pripažino, kad šiuo metu juntama objektyvi pabrangusių išteklių ir žaliavų problema, mat verslas atsisakė dalies importuoto iš Rusijos ir Baltarusijos. Tačiau kai kurios institucijos, vykdančios pirkimus, indeksuoja sutartyse numatytas kainas ir verslui problemų dėl to nekyla.
Ministras tikino, kad jo atstovaujama ministerija savo pavyzdžiu gali tai įrodyti.
Tikisi užsakymų Ukrainoje
Pasak jo, susitikime diskutuota ir apie galimybes Lietuvos verslui prisidėti prie Ukrainos atstatymo.
Patarėjo teigimu, Vyriausybės pradėtą mokesčių reformą būtina tęsti ir taip pat didinti jos teisingumą. To nedarant, rizikuojama šalies ekonomikos konkurencingumu.
S. Gentvilas pripažino, kad susitikime kalbėta apie lėšas ir įvairius reikalavimus, kaip bus vykdomas Ukrainos atstatymas. Lietuviai turi siųsti savo specialistus, kad jie prisidėtų prie to.
Verslininkas Ilja Lauras po susitikimo atkreipė dėmesį į tai, kad dėl biurokratinių trikdžių Lietuva praranda milijonus eurų, nes jų nesulaukia dėl ribojimų investicijoms.
Pasak verslininkų, daugelis verslininkų, kurie vykdo netradicinę veiklą, susiduria su „gelžbetonine“ siena.