Šalies vadovas pažymi, kad visi sprendimai priimami nuosekliai ir atitinka Valstybės gynimo tarybos (VGT) nutarimus.
„Nesupraskime šių naujausių krašto apsaugos ministro pareiškimų kaip kažkokio strategijos pasikeitimo. Ne, viskas daroma nuosekliai – taip, kaip buvo sutarta Valstybės gynimo taryboje. Niekas neatsisako nei tankų, niekas nesako, kad reikia gyventi be oro gynybos sistemų. Visi mes už tai pasisakome – kaip kalbėjome ir apie dronų plėtrą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Bet visa tai turi būti daroma žingsnis po žingsnio, subalansuotai, o ne pernelyg sukoncentruojant finansinius išteklius į vieną karinės įrangos rūšį. Viskas vyksta taip, kaip suplanuota, ir glaudžiame kontakte su Krašto apsaugos ministerija dirbsime toliau“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad krašto apsaugos ministras šalies institucijoms bei politinėms partijoms pasiūlė vietoje suplanuoto tankų bataliono steigti kuopą ir didesnį dėmesį skirti oro gynybos stiprinimui. Anot jo, ilgainiui tankų kuopa būtų didinama iki bataliono dydžio.
Jis taip pat svarsto, jog reikėtų perdėlioti prioritetus dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ pirkimo etapo. L. Kasčiūno teigimu, dabar šiuo klausimu laukiama karinio patarimo.
Pernai metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerija (KAM) baigė pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimą. Iš viso įsigyta 89 mašinos ir du prototipai.
Šiomis mašinomis, dar vadinamomis „Vilkais“, pilnai aprūpinti du Lietuvos kariuomenės „Geležinio Vilko“ brigados batalionai. KAM duomenimis, visas „Vilkų“ projektas Lietuvai kainavo apie 670 mln. eurų.
KAM derėjosi ir dėl šių mašinų antrojo įsigijimo etapo – planuota kariuomenei papildomai nupirkti maždaug 120 „Boxer“ kovos mašinų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!