• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sumokėję tūkstantines baudas, kai kurie kelių ereliai nevengia vėl sėsti prie vairo girti. Stikliuką pamėgusių vairuotojų nuo lengvabūdiškų poelgių neatbaido net tai, kad viena taurelė gali kainuoti tiek, kiek vertas visas automobilis, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors nuo sausio įsigaliojo griežtesnę atsakomybę už vairavimą išgėrus numatančios įstatymo pataisos, girtų vairuotojų šalies keliuose ir gatvėse beveik nesumažėjo. Negana to, policijos pareigūnams vis dažniau tenka sukti galvą, kur padėti girtuoklio vairuotą transporto priemonę, kol teismas nuspręs, ką su ja daryti.

REKLAMA

Įtakos turi net degalų kainos

Vilkaviškio rajono Pilviškių miestelyje neblaivus (2,42 prom.) Arvydas Navickas nesuvaldė automobilio „Ford Fiesta“ ir atsitrenkė į šaligatvio bortelį. To paties rajono Bačkiškių kaime policijos pareigūnai sustabdė didžiuliu greičiu važiavusį automobilį „Ford Siera“. Jį vairavo smarkiai įkaušęs (4,17 prom.) Donatas Bindokas. Tai tik vienos pavakarės įvykiai iš Vilkaviškio policijos komisariato suvestinės. Panašių įrašų mirgėte mirga visų šalies policijos įstaigų suvestinėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet per 4 mėnesius sulaikėme 232 neblaivius vairuotojus. Pernai per tą patį laikotarpį - kiek mažiau - 215. Todėl nedrįsčiau teigti, kad girtų vairuotojų sumažėjo“, - LŽ sakė Marijampolės policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio viršininkas Gediminas Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nei jis, nei kuris nors kitas policijos pareigūnas negalėtų pasakyti, kiek iš tikrųjų prie vairo sėda išgėrusių vairuotojų, rašo „Lietuvos žinios“. „Skandinavijoje laikomasi nuomonės, kad pareigūnams į rankas pakliūva tik apie 15-20 proc. Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, todėl galima manyti, kad ir mūsų pareigūnai sulaiko panašią dalį neblaivių vairuotojų“, - aiškino G.Andriukaitis.

REKLAMA

Baudos neatgraso

Marijampolietis Tadas Grigalauskas už tai, kad vairavo automobilį būdamas gerokai įkaušęs, buvo nubaustas 2 tūkst. litų bauda. Tokios pat būklės Prienų rajono gyventoja Roma Vilčinskienė taip pat vairavo transporto priemonę, teismas jai atseikėjo 4 tūkst. litų baudą. Marius Beikauskas, Alvydas Pakutka, Daiva Delnickaitė - tai tik keli iš gausybės vairuotojų, kuriuos Lietuvos teismai nubaudė administracinėmis nuobaudomis už pomėgį vairuoti išgėrus.

REKLAMA

Nebežinodami ko griebtis, policijos pareigūnai vėl pradėjo internete skelbti visų sugautų išgėrusių vairuotojų pavardes. Viliamasi, kad viešumas nors kiek sutramdys lengvabūdžius kelyje. Mat net tūkstantinės baudos ne visada gelbsti.

LŽ kalbinti pareigūnai pabrėžė, kad daugelis teismo nubaustų buvusių vairuotojų nemenkas 2-4 tūkst. litų baudas sumoka kone tą pačią dieną, kai tik teismas jas skiria.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atrodo, mūsų kraštas labai turtingas, nes net ir sumokėję tūkstančius litų kai kurie buvę vairuotojai vėl geria ir girti važinėja“, - kraštiečių išlaidumu stebėjosi šakiškiai. Mat rajono policininkai keturis jo gyventojus, važinėjančius girtus, sugavo jau ne kartą, rašo „Lietuvos žinios“.



Netenka ir traktorių

REKLAMA

Šimtai, o gal net tūkstančiai įkliuvusių girtų vairuotojų - tiek pat sulaikytų jų automobilių. Ne tik lengvųjų, bet ir krovininių. Nemenką patirtį šioje srityje yra sukaupusi Kalvarijos policija. Pasak šios savivaldybės policijos komisariato viršininko Romualdo Kubiliaus, iš girtų vairuotojų laikinai paimtus lengvuosius automobilius pareigūnai tiesiog nutempia į specialią saugojimo aikštelę, o dėl vilkikų kyla kur kas daugiau rūpesčių.

REKLAMA

„Būna atvejų, kai sulaikomas vairuotojas iš užsienio, dažnai - Lenkijos. Tada tenka ieškoti firmos, kuriai jis dirba, ir siūlyti kaip galima greičiau atsiųsti kitą vilkiką. Mat sulaikome tik patį vilkiką, o puspriekabę su kroviniu atkabiname. Stengiamės, kad kroviniai pas mus neužsibūtų, nes saugoti reikėtų dar ir juos“, - sakė R.Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalvarijos pareigūnai juokavo, kad jiems ne tik „fūras“ tenka sulaikyti. Kartą judriame kelyje jie sustabdė arklio traukiamą vežimą, kurį vadeliojo liežuvio beveik neapverčiantis vyriškis. Policininkai negalėjo leisti jam tęsti kelionės.

Pasak Šakių rajono policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio viršininko J.Stanaičio, jam sukti galvos, kur padėti girto vadeliotojo vežimą, dar neteko. Užtat šiemet rajono pareigūnai stabdė net tris girtų traktorininkų vairuojamus traktorius. Vieną jų teismas jau konfiskavo.

REKLAMA

J.Stanaitis pabrėžė, kad įstatymuose nenumatyta jokių išimčių - sulaikomos visos mechaninės transporto priemonės, nesvarbu, kas vairuoja, - savininkas ar ne.

Mato pavyzdį

Pastarojo meto nelaimių keliuose statistika rodo, kad prie vairo išgėrę sėda ne tik paprasti kaimo žmogeliai, bet ir verslininkai, studentai, net patys policininkai. Ne išimtis ir politikai, priiminėjantys kovą su girtais vairuotojais griežtinančius įstatymus. Tad ko stebėtis, kad vien praėjusį mėnesį į šalies policijos pareigūnų rankas pakliuvo per 1,2 tūkst. girtų vairuotojų. Iš jų beveik pusė buvo vidutiniškai arba sunkiai apgirtę.

„Baudų dydis gal ir turėjo įtakos, bet jos ne viską lemia. Svarbiausia, kad trūksta vairavimo kultūros“, - pabrėžė LŽ kalbintas G.Andriukaitis. - Jei vairavimo kultūra būtų kitokia, tai ir situacija keliuose keistųsi. Manau, kad padėtis keisis tik tada, kai visi eismo dalyviai pagaliau suvoks, jog Kelių eismo taisyklės tam ir surašytos, kad jų būtų

laikomasi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų