Pastaruoju metu sugriežtinus šaunamųjų ginklų laikymo taisykles ir kontrolę, daugumai asmenų iškilo problemų su jų laikymu. Daliai iš jų tenka perduoti šaunamuosius ginklus LR Ginklų fondui. Tačiau perdavimas valstybinei institucija negarantuoja, jog ginklas nebus kam nors parduotas.
„Mane stebina toks pareigūnų aplaidumas, kai šaunamasis ginklas neatlygintinai patikėjimo teise yra perduodamas saugoti LR Ginklų fondui, o pastarasis, nepaisydamas artimųjų prašymų, ginklą realizuoja savo nustatyta tvarka.“, - surengtoje spaudos konferencijoje teigė parlamentaras R. Žemaitaitis.
Seimo narys nurodė vieną iš tokių jam žinomų situacijų, kuri susiklostė kai dar 2009 m. rugsėjo 23 d. šautuvas „Merkel 20733" buvo perduotas LR Ginklų fondui. Mirus šio ginklo savininkui jo sūnus sužinojo, jog tėvo laikytas šaunamasis ginklas jau daugumą metu buvo neregistruotas, dėl to konfiskuotas ir perduotas LR Ginklų fondui. Po tėvo mirties asmuo, tapęs paveldėtoju, mėgino šautuvą „Merkel 20733“ įsigyti. Apie tokį jo norą ne tik raštu, bet ir daug kartų žodžiu buvo įspėta LR Ginklų fondo administracija. Tačiau į piliečio prašymus atsakymai visada būdavo analogiški, tai yra, kad LR Ginklų fondas tikrai neplanuoja ginklo sunaikinti ar jį realizuoti, greičiausiai jis bus perduotas muziejui. Tačiau 2010 m. liepos mėnesį įpėdinis buvo informuotas, kad ginklas jau realizuotas.
„Vertindamas ir suprasdamas esamą situaciją šią savaitę kreipiausi ne tik į LR Ginklų fondo administraciją, bet ir į Vidaus reikalų ministrą, kuris tiesiogiai yra atsakingas už tokią susiklosčiusią situaciją, žinant tai, kad ginklas buvo vertingas ne tik istorine verte, bet kartu ir pinigine išraiška.“, - susidariusią situaciją komentavo R. Žemaitaitis